LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KPK e shkarkoi nga detyra/ Fatmira Hajdari: Ishte e pritshme!

18 Qershor 2020, 08:09, Vetingu CNA

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari.

Në përfundim të seancës, Hajdari tha se ishte vendim i pritshëm, e ndërsa avokati Maks Haxhia tha se do ta apelojnë vendimin.

KPK dhe DSIK kanë raportuar se Hajdari  ka mospërputhje me deklarimin e pasurisë.

KKP vlerësoi se Fatmira Hajdari rezulton se nuk ka deklaruar një truall në vitin 2015. ?887m2 truall, nuk e ka deklaruar në 2013, 2015 dhe në deklaratën e vettingut. Tre njësi dhe 12 apartamente te Vilat Gjermane, 207.400 euro, pasuria në total. Ka mospërputhje të deklarimit të një apartamenti në deklarimet e vitit 2003 dhe në deklaratën vetting?./CNA.al

Lajmet e fundit nga