LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali-I sëmuri me Covid-19 dërgohet në shtëpi pa asnjë masë sigurie/ Rrezikohet një fshat

30 Maj 2020, 14:25, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit një i sëmurë me Covid-19, është nxjerrë nga spitali në Tiranë, ende pa dalë përgjigja e analizave.

Sipas denoncuesit, personi në fjalë është infektuar në spital në Tiranë dhe pavarësisht kësaj është dërguar në shtëpi në një fshat të Bulqizës, duke u shndërruar kështu në një rrezik për infektimin edhe të familjarëve të tjerë.

?Desha të denoncoj një rast me Covid-19 që e ka marrë në spital në Tiranë dhe pa dalë përgjigja e kanë sjellë në shpi. Doli përgjigja pozitive dhe atë e lënë akoma në shpi me rrezik shumë të madh për familjaret dhe për kumunitetin ne Bulqizë ne fshatin Krajk.?-shkruan denoncuesi.

Lajmet e fundit nga