LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skena të frikshme/ Luftë mes kartelit të drogës dhe policisë, për shpëtimin e djalit të El Chapo

18 Tetor 2019, 12:02, Kosova & Bota CNA
Skena të frikshme/ Luftë mes kartelit të drogës dhe

Një luftë e vërtetë si nëpër filma ka shpërthyer në Culiacan, kryeqendra e Shtetit meksikan të Sinaloa, ku një patrullë policie ka gjetur vendin ku ndodhej Ovidio Guzman Lopez, djali 20-vjeçar i Joaquin ?El Chapo? Guzman, lideri i kartelit të drogës, i cili ndodhet në burg në SHBA.

Ministri i Sigurimit, Alfonso Durazo tha se një patrullë nga policia e militarizuar e Gardës Kombëtare fillimisht u sulmua nga brenda një shtëpie në qytetin e Culiacan.
Pasi hynë në shtëpi, gjetën katër burra, duke përfshirë Ovidio Guzman, i cili akuzohet për trafik droge në Shtetet e Bashkuara.

Burra të tjerë të armatosur të lidhur me kartelin kanë ndërhyrë, duke hapur zjarr me forcat e sigurisë për të liruar të riun.
Njëkohësisht, luftëtarët zbritën nëpër qytet, duke luftuar policinë dhe ushtarët gjatë ditës si dhe duke djegur automjete.

Lajmet e fundit nga