LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alfred Peza bën avokatin politik të Agim Kajmakut

17 Shtator 2019, 21:30, Politikë CNA

Sekretar miliardieri i rilindjes për marrëdhëniet me publikun e median, Alfred Peza, ka qenë pjesë e pandarë edhe e emisionit të mbrëmjes së sotme të “Opinion”, ku si temë diskutimi është zbulimi i kryebashkiakëve të inkriminuar.

Ndërsa diskutohej rreth fatiti juridik të kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, për të cilin ish deputeti i PD-së, Agron Shehaj tha se duhet shkarkuardhe për mashtrimin duhet të futet në burg,  Alfred Peza, bëri deklaratën e habitëshme duke thenë se Kajmaku është i pafajshëm.

Në vijim të rolit të njohur të avokatiti politiko-mediatik të rilindjes, Peza vlerësoi se gjatë plotësimit të formularit nga Kajmaku mund të ketë patur dhe ndonjë gabim njerëzor.

?Ka një dokument që tregon se Agim Kajmaku është i pafajshëm, nga gjykata në Janinë. E dyta avokati ka thënë që ai nuk dinte mirë greqisht dhe ka menduar se gjyqi ndaj tij kish mbaruar. Tani duhet të presim prokurorinë, të flasë. Deri tani zoti Kajmaku, është i pafajshëm. PS nuk ka patur dijeni, procesi i plotësimit të formularëve është përgjegjësi individuale?, tha Alfred Peza, i njohur për qënien zhurrmues nëpër emisionet televizive./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga