LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përmend pasurinë 1 milionë euro/ Alfred Peza sherr me Gazmend Bardhin

14 Mars 2019, 20:43, Aktualitet CNA

Sekretari i Përgjishëm i PD-së Gazmend Bardhi në lidhje direkte me emisionin ?Opinion? zhvilloi një debat të ashpër me gazetarin Alfred Peza.

Teksa Bardhi sqaronte aferën korruptive me 200 milionë euro tek projekti i teatrit, Peza ndërhyri dhe i përmendi 220 milionë eurot e rrugës së Kombit për të cilat akuzohet Lulzim Basha.

Ndërsa Bardhi, i përmendi Pezës pasurinë 1 milionë euro tyë cilat sipas Bardhit i ka të pajustifikuara.

DASH ka theksuar se edhe pse zgjedhjet janë konsideruar të pranueshme nga OSBE prap janë të konstatueshme dhe kanë pasur probleme. Nuk e kemi ndalur dot Ramën te projekti i teatrit ku do të vidhte 200 milionë euro.

Peza: Mos e ke fjalën për ato 220 milionë euro në rrugën e Kombit

Bardhi: Jo e kam për ato 1 milionë euro që i keni jutë padeklaruara

Peza: i kam të deklaruara edhe jam i pafajshëm me vendim gjyqësor të formës së prerë.

Bardhi: Të gjithë politikanët e korruptuar kështu si ju dalin të pafajshëm. Do t?iu shikojmë kur të fillojë Prokuroria e re./CNA.al

Ekskluzive-SKANDALI/Deputeti i Rilindjes dhe ish-gazetari Alfred Peza ble 1.1 miliard lekë, 1% aksione në një bankë private (Dokumentat)

Pasuria e Alfred Pezës/Nga aksionet bankare te kredia në $, hetimi nxjerr zbuluar deputetin

Lajmet e fundit nga