LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

11 gjërat që duhet të bëni për të mos u penduar në jetë

3 Tetor 2016, 19:20, Lifestyle CNA

Të gabosh është njerëzore, por shpesh kjo sjell në pendesë! Për të qenë të qetë, dhe për të jetuar një jetë të bukur, duhet të keni parasysh 11 gjëra :

-Kuptoni që gabimet janë për njerëzit

-Vendosni si prioritet shëndetin tuaj

– Përpiquni të gjeni sa më shumë humor në jetë

– Bëhuni aventurier

– Kini më shumë kuriozitet intelektual

-Përpiquni të gjeni lumturinë

-Mendoni për veten tuaj

-Mos gjykoni të tjerët

-Jini mirënjohës për ato qën keni

-Ndani lumturinë tuaj me të tjerët

-Mos u përpiqni të ndryshoni dikë

17:10 Lifestyle

Prindër gjeni

Interneti është ai që ditët e sotme vendos në lëvizje pothua...

Lajmet e fundit nga