LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skënderbeu vazhdon 'gjuetinë' për një sulmues

24 Janar 2023, 17:38, Sport CNA

Skënderbeu vazhdon 'gjuetinë' për një sulmues

Me tri afrimet e para të sigurta, bardhekuqtë E Skënderbeut presin edhe një përforcim të fundit për të finalizuar këtë hapësirë merkatoje.

Largimi i Belajdi Pusit ka hapur një “gropë” të madhe në sulm, ndonëse të pakën iu kthye Abdul Temitope. Sidoqoftë, sezoni nuk mund të përballohet pa një tjetër “bomber”.

Në kushte të tilla, korçarët po kërkojnë afrimin e një lojtari cilësor për vijën e parë. Qëllimi është që të jetë menjëherë i gatshëm për trajnerin dhe jo një “bast” për të ardhmen.

Për momentin, asnjë emër nuk po del në skenë dhe klubi po mban gjithçka të fshehtë për të mos krijuar hapësirë për ekipet e tjera.

Gjithsesi, mbetet për t’u parë në vijim se kush do të jetë i zgjedhuri i Skënderbeut për të mbuluar këtë pozicion të lënë të lirë nga shkodrani i transferuar në Azerbajxhan.

Lajmet e fundit nga