LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bujshme/ Një universitet në Spanjë do të studiojë ndarjen Shakira-Pique

14 Prill 2023, 08:51, Sport CNA

E bujshme/ Një universitet në Spanjë do të studiojë

Ndarja e Shakira dhe Gerard Pique vazhdon të shqetësojë një pjesë të botës, ndërsa kënga e këngëtares kolumbiane “BZRP Music Sessions #53” theu rekorde dhe do të studiohet në Universitetin e Castilla-La Mancha (UCLM).

UCLM ka njoftuar se ka organizuar një konferencë për të studiuar implikimet e ndarjes nga fusha të ndryshme të së drejtës: nga e drejta për privatësi, nderi dhe vetë imazhi tek e drejta ndërkombëtare.

Konferenca quhet “Ndikimet ligjore të çështjes Shakira dhe Pique në lidhje me 53 BZRP” dhe do të mbahet më 13 prill në Shkollën e Shkencave Sociale të Universitetit të Cuenca-s. “Është e qartë që synon studentët e drejtësisë dhe njerëzit që janë kuriozë,” shpjeguan ata.

Qëllimi është “të afrohen studentët me disa çështje ligjore relevante duke përdorur një temë që ata njohin përmes medias dhe për të cilën janë të interesuar”.

Në shtator 2022, u njoftua se si Universiteti i Nju Jorkut ashtu edhe Universiteti Shtetëror i San Diegos përfshinin kurse mbi ndikimin dhe kontributet e Lana del Rey dhe Bad Bunny./abcnews.al

Lajmet e fundit nga