LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Daku debuton me gol dhe asist në Rusi

22 Korrik 2023, 18:45, Sport CNA

Mirlind Daku ka shkëlqyer në debutimin e tij me skuadrën e Rubin Kazanit në ndeshjen e parë të kampionatit rus kundër Lokomotivës së Moskës, sfidë e cila u mbyll në barazimin 2-2.

Ish-sulmuesi i Kukësit hapi serinë e golave që në minutën e 3’, i cili pas një goditje me kokë ndëshkoi portierin kundërshtar.

Sfida më pas u barazua në minutën e 23’, por në pjesën e dytë, ishte sërish Daku i cili asistoi shokun e tij të repartit, Famejeh, i cili shënoi dhe të dytin për skuadrën e tij.

Gjithsesi këto nuk i mjaftuan Rubin Kazanit për të marrë tre pikë, pasi në minutën e 87’, vendasit shënuan sërish.

Kështu Daku debuton në mënyrën më të mirë të mundshme në Rusi. Kujtojmë që 25-vjeçari së fundmi mori dhe pasaportën shqiptare.

Lajmet e fundit nga