LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “Ju bashistët e keni të shpejtë fundin”/ Jorida Tabaku kapet me demokratët, s'lejon t'i prekin socialistët

24 Dhjetor 2022, 13:59, Politikë CNA

 “Ju bashistët e keni të shpejtë fundin”/ Jorida

Jorida Tabaku, pjesë opozitës së improvizuar nuk duron dot t’i prekësh socialistësh, pavarësisht reagimeve akuzuese ndaj tyre në Kuvend dhe në rrjetet sociale.

Tabaku ka hedhur në rrjete sociale, pjesë nga fjala, në seancën e fundit parlamentare maratonë.

Demokratët që e ndjekin kanë reaguar duke i bërë thirrje që të kthehet me opozitën reale.

Ka pasur edhe nga ata, apo ato demokrate që i kanë qarë hallin se nuk i japin kohë për të folur në Kuvend.

Në këtë pikë, reagimi i Tabakut ka qenë i menjëhershëm, duke thënë se asaj i është dhënë koha.

“Po këto populli i di të gjitha, po më e keqja është që nuk proteston dhe opozitës reale i jepet vetëm 2 minuta për të folur. Çfarë ëshë kjo? Ngreni zërin ne parlament edhe ju dhe bëhuni bashkë me opozitën reale, se bashkë sillni ndryshimin. Edi ju do të përçarë”, shkruan një zonjë në rrjetin social të tabakut.

Tabaku është kundërpërgjigjur pa humbur kohë.

“Mua më është dhënë dhjetë minuta, por edhe kur kam pasur dy minuta i kam thënë gjërat që duhen”, shkruan Tabaku si kundëpërgjigje. 

 “Ju bashistët e keni të shpejtë fundin”/ Jorida

Nga ana tjetër Tabaku ka injoruar demokratët e tjerë që shkruajnë për situatën në PD.

Ata ia bëjnë të qartë Tabakut se ajo nuk është në PD, por është për shkatërrimin e saj.

“Po ju po e dini edhe vetë se si do të shkojnë punët në këto zgjedhje... Dini edhe diçka tjetër sepse ju nuk jeni PD-ja,në elektorat,dhe s’mendoni qe fitoni gjë ,( veç nëse ju ofron ndonjë ndihmë për ndonjë bashkiçkë) nga mazhoranca.

Pra ju s’jeni për fitore të PD-së, por për shkatërrimin total të saj, por edhe ju bashistët e keni shpejt fundin. Luajeni bukur edhe këtë fushatë se e keni në dorë.

Mandej një pjesë e juaja kryesore nuk keni nevojë më për politikë, se ju plotësohen dëshirat ekonomike dhe financiare, ndërsa të tjerët fatkeq ta mbajnë me dorë, të gjorët”, shkruan ashpër një nga demokratët.

Më poshtë po sjellim disa nga reagimet e demokratëve ndaj deputetes Jorida Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga