LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sekuestrohen mbi 21 mijë euro në Kapshticë/ Nën hetim 40-vjeçari

22 Qershor 2023, 09:41, Kronika CNA

Sekuestrohen mbi 21 mijë euro në Kapshticë/ Nën hetim

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, në kuadër të kontrolleve të shtuara, bazuar dhe në analizën e riskut, në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm një automjet tip "Opel", me drejtues shtetasin F. D., 40 vjeç, banues në Selanik, Greqi.   

Gjatë kontrollit, në çantën e dorës së 40-vjeçarit u gjetën 21 800 euro që ai nuk i kishte deklaruar siç përcaktohet në ligj. Shuma monetare u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.  

Veprimet e mëtejshme procedurale u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare, të Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë, të cilët referuan materialet në Prokurori, ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin F. D. 

Lajmet e fundit nga