LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria, financat dhe shëndeti/ Horoskopi i plotë i vitit 2023

31 Dhjetor 2022, 13:00, Horoskopi CNA
Puna, dashuria, financat dhe shëndeti/ Horoskopi i plotë i vitit 2023
Foto ilustruese

PUNA

Dashi

Për Dashin fillon një vit në të cilin rritja, përshtatshmëria dhe pavarësia do të vendosin ritmin e jetës. Për shenjën e Dashit viti 2023 do të ketë mundësi të mëdha për t'u rritur profesionalisht dhe personalisht, pasi ai do të nisë zgjerimin e njohurive të tij përmes studimeve. Si gjithmonë, kualifikimet do të jenë më të mirat dhe kjo do të hapë një gamë të madhe mundësish për të punuar në atë që do, pavarësisht nëse punon apo jo. Nuk përjashtohen ndryshime të ndryshme në nivel pune. Për horoskopin e Dashit, 2023 do të jetë një vit vendimmarrjeje.

Demi

Në vendin e punës do t'ju ofrojnë shumë mundësi, megjithatë shumica e tyre do të kenë rezultate të dyshimta. Demi, do të duhet të veprojë me kujdes dhe të shmangë çdo operacion të rrezikshëm, veçanërisht në nivelin financiar. Do të ketë grindje me kolegët dhe vartësit dhe në këto raste do të ishte e mençur të qëndroni të qetë dhe të shmangni përfshirjen, pasi pasojat mund të bëhen serioze. Një tjetër vendas i Demit do të jetë partneri ideal, pasi do të favorizojë rritjen e tij në këtë plan, ndërsa një Gaforre do ta detyrojë partnerin e tij Demin të braktisë aftësitë e tij të vjetruara për aktivitete që zhvillojnë aftësitë e tij, përditësimi do të jetë thelbësor për përparimin në karrierë.

Binjakët

Ky vit do të jetë i favorshëm për punën dhe perspektivat e karrierës. Në fillim të vitit do të keni përfitime të konsiderueshme nga ushtrimi i profesionit tuaj dhe do të jeni në gjendje të ofroni drejtime të reja në karrierën tuaj nëpërmjet shoqërimit me një individ me përvojë. Mund të ketë një promovim që në fillim të vitit. Pas 22 prillit, Jupiteri në Shtëpinë e Njëmbëdhjetë do të sjellë të ardhura të mëtejshme për biznesin tuaj. Kjo periudhë kohore premton mirë për profesionin e partneritetit. Pas 22 nëntorit, Jupiteri në shtëpinë e dhjetë tregon promovim në shërbim dhe transferim të papritur. Ky transferim dhe lloji i punës që do të kryhet do të jetë pikërisht ajo që keni dashur më shumë.

Gaforrja

Ky vit do të ketë një ndikim të përzier. Do të duhet të punoni vazhdimisht për të arritur suksese biznesi juaj, pasi Saturni do të banojë në shtëpinë e tetë dhe disa nga konkurrentët tuaj mund të krijojnë pengesa dhe devijime për ju, por për fat të mirë ato nuk do të ndikojnë në rutinën tuaj të përgjithshme të punës. Gjatë dy muajve të parë dhe më 21 prill, gjërat do të ndryshojnë në organizatën tuaj pasi eprorët dhe zyrtarët e tjerë të lartë punojnë me ju. Nëse keni një biznes të pavarur, nga ana tjetër, prisni pasuri të mëdha. Gjithashtu, hyrjet e pasurisë do të jenë të larta, por për shkak të rritjes së shpenzimeve, kursimet nuk do të jenë të garantuara. Ky horoskop do të rezervojë shumë surpriza, pozitive dhe negative, por ndryshimi do të jetë qëndrimi që mbani për t'u përballur me situatat që do t'ju ndodhin.

Luani

Viti 2023 do të jetë një vit i mbarë dhe i frytshëm për punën dhe profesionin. Në fillim të vitit mund të ndërmerren punë të mëtejshme, por pas 22 prillit sigurisht që do të ketë sukses në fushën e punës. Saturni në shenjën e tij në shtëpinë e shtatë do të derdhë të ardhura të konsiderueshme në xhepin tuaj nga biznesi juaj. Ju mund të filloni një sipërmarrje të re në partneritet me dikë dhe armiqtë tuaj të fshehtë nuk do të jenë në gjendje të krijojnë pengesa në fushën e punës suaj.

Virgjëresha

Fillimi i vitit duket i favorshëm nga pikëpamja e punës dhe profesionit. Horoskopi i Virgjëreshës 2023 tregon për përfitime të konsiderueshme nga profesioni juaj me Jupiterin që banon në Shtëpinë e Shtatë. Ju mund të filloni ndonjë sipërmarrje të re gjatë kësaj kohe dhe do të keni bashkëpunimin e njerëzve të ditur. Pas datës 22 prill, disa armiq të fshehtë mund t'ju krijojnë pengesa dhe probleme, por për shkak të qëndrimit të Saturnit në shtëpinë e tetë, nuk do të kenë asnjë ndikim negativ në punën dhe profesionin tuaj.

Peshorja

Parashikimet për shenjën e Peshores thonë se do të jetë një vit normal për punën dhe profesionin. Gjysma e dytë e vitit do të jetë e vështirë për ju për të përmbushur detyrat tuaja, pasi Saturni do të prekë shtëpinë e shtatë. Konkurrentët ose kolegët tuaj ziliqarë mund të krijojnë pengesa në punën tuaj. Megjithatë, nuk duhet të dorëzoheni dhe të vazhdoni të punoni shumë. Pas 22 prillit, Jupiteri do të vendoset në Shtëpinë e Shtatë. Do të keni fitime të mira në profesionin tuaj në këtë kohë dhe me siguri do t'ju shfaqen burime të reja të ardhurash. Nëse detyra të reja kryhen këtë vit, ka një shans më të madh për të arritur sukses. Përpiquni të fitoni përvojë drejtpërdrejt duke ndjekur eprorët tuaj ose njerëz të tjerë me përvojë.

Akrepi

Stabiliteti juaj i brendshëm mund të jetë ende nën presion, ndaj përpiquni të mos jeni ai që transmeton dridhje negative në festime dhe shijoni më mirë pozitiven që do të ndodhë, duke lënë pak mënjanë çështjet intelektuale dhe duke shijuar bashkimet familjare dhe miqësitë. Vetëm kontrolloni emocionet tuaja dhe mos lejoni që instinktet t'ju sundojnë, gjithashtu tregohuni shumë të kujdesshëm me ekonominë tuaj tani sepse mund të përballet me një periudhë delikate.

Shigjetari

2023 do të jetë një vit plot suksese në fushën e punës, edhe nëse do të ketë luhatje, në të cilat marrëdhëniet me kolegët do të përmirësohen ndjeshëm dhe aftësitë menaxheriale të Shigjetarit do të dalin në dritë edhe në vendin e punës. Për të arritur rezultatet e dëshiruara, vendasit e shenjës do të duhet të fokusohen në ndihmën e njerëzve që punojnë me ta, në mënyrë që gjithçka të shkojë mirë. Për Shigjetarin është e rëndësishme që të jenë në gjendje të balancojnë punën e tyre me relaksimin në mënyrë që të mos bien plotësisht në një rutinë. Mund të ndiheni të rraskapitur, por shpërblimet do ia vlejnë.

Bricjapi

Parashikimet e Bricjapit për vitin 2023 tregojnë se vendasit do të rrezikojnë të marrin vendime të reja në lidhje me planin e punës. Ata do të lënë komoditetin e asaj që kanë bërë gjatë gjithë jetës për të eksperimentuar me alternativa të reja pasi monotonia duket se ka trokitur në dyert e profesionit të tyre dhe nuk gjejnë asnjë aktivitet apo sfidë të re në punën e tyre aktuale. Disa do të zgjedhin aleancat e biznesit dhe të tjerët do të ndërmarrin një projekt individual ose madje do të kërkojnë sfida të reja në qytete ose vende të tjera që i joshin.

Ujori

Mesa duket ky do të jetë një vit i mbarë për profesionin e tyre. Jupiteri dhe Saturni në shtëpinë e dhjetë do të drejtohen drejt përparimit të tyre në biznes. Mund të jetë e dobishme për ta që të marrin ndihmë nga njerëz në vende të larta dhe edhe nëse promovohen, mund të përballen me disa probleme dhe pengesa. Pas datës 22 prill moti do të jetë më i favorshëm dhe pritshmëria e tyre në lidhje me rritjen e fitimeve në biznes do të përmbushet si rezultat i aspekteve të kombinuara të Saturnit dhe Jupiterit. Ai do të marrë edhe bashkëpunimin e plotë të partneres dhe bashkëshortes.

Peshqit

Po e mbyllni vitin me shumë planetë në shtëpinë tuaj të 10-të të njohjes profesionale, kështu që jeni në një kohë të shkëlqyer për t'u rritur në punën tuaj ose për të krijuar një të re. Në datën 5 Mërkuri mund të sjellë pak tension ndaj duhet të bëni kujdes me fjalët me shefin për të mos prishur marrëdhënien. Në datën 9 Venusi zgjidh çdo tension që ka mbetur, ky planet do të sundojë shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, kështu që do të ketë një mënyrë për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje.

DASHURIA

Dashi

Partneri juaj do të përpiqet në çdo mënyrë të afirmojë lidhjen tuaj ndoshta edhe duke e çuar atë në hapin tjetër. Do të ketë shumë mundësi për të përmirësuar disa probleme që vënë në rrezik marrëdhënien gjatë vitit 2023, por do të mund ta shpëtojnë lidhjen e tyre në vështirësi. Ky vit do të jetë një periudhë shumë e suksesshme për Dashin në dashuri, veçanërisht nga tremujori i tretë. Projektet e reja dhe sukseset e papritura do t'i japin fund debateve dhe do të forcojnë më tej dashurinë në çift. Mos harroni gjithmonë se është shumë e rëndësishme të pranoni gabimet tuaja dhe të lini mënjanë krenarinë tuaj.

Demi

Marrëdhëniet emocionale do t'i ofrojnë Demit momente të paharrueshme. Ata që kanë një partner do të shohin se lidhja do të forcohet dhe se shqetësimet do të zhduken. Lidhja e dashurisë do të kalojë një periudhë shumë stimuluese, veçanërisht në rrafshin erotik. Dashi do të provokojë disa mospëlqime tek i dashuri i tij Demi dhe do të refuzojë t'i kushtojë kaq shumë kohë aktivitetit profesional, duke e lënë pas dore dhe do të kërkojë që ta shoqërojë në daljet dhe takimet e tij. Në vend të kësaj, së bashku me Binjakët, ai do të përjetojë takime pasionante, edhe nëse mund të mos kenë gjithë kohën që duan. Bricjapi do të insistojë që ta mbajë të fshehur lidhjen me Demin. Nëse jeni beqarë, do jeni ende të lirë, sepse dashuria nuk është e rëndësishme për ju këtë vit sipas horoskopit të Demit 2023. Do të preferoni të dilni me miqtë dhe do të jeni shumë të zënë me punë, ndaj nuk do të kërkoni dashuri, por lidhje argëtuese dhe sporadike që do të varen nga dëshira juaj.

Binjakët

Tremujori i parë i horoskopit të Binjakëve 2023 do të jetë shumë konfuz në lidhje me ndjenjat e dikujt, por ata që i përkasin kësaj shenje nuk do të guxojnë t'i diskutojnë ato dyshime me partnerët e tyre. Gjatë tremujorit të dytë është e mundur që të shfaqen disa persona të rinj në rrethin e miqve dhe të njohurve, dhe kjo do të sjellë edhe më shumë konfuzion dhe shtim të dyshimeve. Sfida më e madhe në dashuri për personat e kësaj shenje gjatë vitit 2023 do të jetë ndershmëria, si me veten ashtu edhe me partnerët e tyre romantikë. Yjet i këshillojnë që të jenë të sigurt në dëshirat e tyre dhe të lënë mënjanë fajin, gjë që zakonisht nuk sjell ndonjë zhvillim të mirë.

Gaforrja

Viti 2023 do t'ju sjellë ndjenja të përziera. Një miqësi e re do të vijë në jetën tuaj dhe mund të vijë në çdo mënyrë: në punë, apo edhe gjatë një udhëtimi. Nëse jeni ende beqar dhe thjesht nuk mund të gjeni një partner të mirë, mos u frikësoni sepse këtë vit mund të gjeni bashkëshortin tuaj të ardhshëm. Këto marrëdhënie nuk do të jenë jetëshkurtra, përkundrazi do të vazhdojnë për një kohë të gjatë dhe do të jenë të qëndrueshme, aq sa mund të bëhen lidhje për jetën. Sjellja juaj e mençur, e matur dhe e qetë do të tërheqë te ju njerëz praktikë, ambiciozë dhe seriozë. Ju gjithashtu do të përjetoni shumë flirtime, veçanërisht gjatë muajit shkurt dhe mars.

Luani

Këtë vit do t'ju duhet të mësoni shumë nga partneri juaj për të përmirësuar marrëdhënien tuaj dhe për të mos ngecur. Do të jetë thelbësore që të shoqëroheni, një çift nuk përbëhet vetëm nga dy persona dhe nuk do të ishte keq të njihni më mirë zonën në të cilën lëviz partneri juaj. Kini kujdes të mos e mbytni partnerin tuaj: çdo person duhet të ndihet i lirë dhe zgjerimi i horizontit është i rëndësishëm për të dy. Parashikimet për shenjën e Luanit 2023 thonë se angazhimi mes jush dhe partnerit do të jetë më i fortë se kurrë. Megjithatë, kini kujdes që të mos e kaloni gjithë kohën me të, sepse koha vetëm dhe me miqtë tuaj është gjithashtu e rëndësishme. Sigurisht, mos e fshihni atë që bëni, duhet t'ia komunikoni partnerit, në mënyrë që të mos fillojë xhelozia. Do të ketë ditë me shumë lodhje dhe pak predispozicion seksual, por kjo nuk do të thotë se pasioni ka mbaruar, thjesht rutina e përditshme ndonjëherë na bën dredhi.

Virgjëresha

Marrëdhëniet e Virgjëreshës do të hyjnë në një zonë të paparashikueshme eksitimi. Ju mund të tërhiqeni nga një person i veçantë, kokëfortë, ekzotik, por simpatik. Megjithatë, nëse jeni i martuar, do të lindin ndjenja të reja te partneri juaj, i cili do të bëhet më fleksibël dhe tolerant. Ndryshime të reja vijnë në rrugën tuaj, përdorni ato për t'i shërbyer dhe forcuar dashurinë. Një romancë mund të ndodhë edhe në vendin tuaj të punës. Muaji Maj dhe Qershor mund t'ju bëjnë të takoni njerëz shumë sensualë.

Peshorja

Energjia dhe disponimi juaj do të jenë shumë të mira sipas horoskopit të Peshores 2023. Madje mund të martoheni në maj dhe partneri juaj mund të jetë një dashuri e kaluar që keni takuar vite më parë në prill ose gusht. Do të hyni në një vit energjik, të gëzuar dhe me fat. Shkëlqimi juaj do të rritet dhe ndoshta dy pretendentë të rinj do të tërhiqen nga ju. Kujdes pasi për shkak të arrogancës mund të humbni një partner të mirë jetësor.

Akrepi

Sipas horoskopit, ata që janë në një lidhje do të shijojnë projekte të reja me të dashurin e tyre pothuajse për pjesën më të madhe të vitit si dhe të detyrimeve të reja. Duke qenë se viti 2023 do të jetë një vit për t'u pjekur dhe për të pranuar përgjegjësinë, nuk do të ishte e çuditshme për shumë Akrepa që të pranonin ardhjen e një anëtari të ri të familjes. Është e rëndësishme që gjatë këtij viti të bëni më shumë aktivitete jashtë shtëpisë në çift, pasi konfliktet nuk zgjidhen duke qëndruar brenda. Përqafoni ndryshimin dhe shkoni krah për krah me partnerin tuaj, pasi nuk ka asnjë arsye për t'u larguar prej tij, përveç nëse marrëdhënia bëhet e paqëndrueshme.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Shigjetarit 2023, beqarët, si dhe ata që janë të fejuar, do ta kenë të lidhur ngushtë punën dhe dashurinë e tyre. Gjatë vitit 2023 do të nisin disa projekte mes jush dhe partnerit, të cilat do të çojnë në një marrëdhënie shumë më të qëndrueshme dhe ambicioze, diçka që e dëshironit prej kohësh. Ruajtja e stabilitetit familjar dhe dashurisë brenda çiftit do të jetë punë e të dyve, ndaj gjatë gjysmës së parë të vitit do të ketë shumë diskutime. Mos iu nënshtroni vështirësive të para, dashuria do të rritet ndërsa të dy mposhtni pengesat.

Bricjapi

Për shumë vendas të shenjës do të jetë viti më i mirë në dashuri, sidomos për ata që njohin një person të veçantë në punë apo biznes. Gjatë gjysmës së parë të vitit 2023, dashuria do të duket si diçka e parëndësishme për beqarët, por pjesa e dytë sjell ardhjen e Kupidit në jetën e Bricjapit, veçanërisht për ata që kanë guxuar të eksplorojnë mundësi të tjera karriere. Në tetor ose nëntor, Bricjapi pritet të ketë qartësuar ndjenjat e tij dhe të jetë në gjendje të marrë vendimin për të hyrë në një angazhim më të qëndrueshëm.

Ujori

Parashikimet e horoskopit të Ujorit zbulojnë një histori dashurie me gjithë pafajësinë, zgjuarsinë dhe lumturinë e Romeos dhe Zhuljetës, në periudhën nga marsi deri në fund të gushtit. Një dashuri e vjetër mund të rikthehet. Mund të keni menjëherë lidhje të thella, financa të përbashkëta dhe madje edhe ardhjen e një fëmije që do të kurorëzojë ëndrrën tuaj. Ju do të duhet të vendosni midis epshit dhe romancës dhe do të jeni mjaft të zgjuar për të zgjedhur opsionin e duhur. Para datës 21 mars tregohuni të kujdesshëm dhe mos filloni asnjë lidhje pasi mund të përballeni me disa probleme. Dashuria do të hyjë në jetën tuaj përmes një udhëtimi apo ekskursioni të vogël në qershor. Megjithatë, nga tetori 2023 deri në fund të 2024, në jetën tuaj do të hyjë një pasuri e madhe në dashuri, e cila do t'i inkurajojë të dashuruarit e Ujorit të festojnë dasmën e tyre.

Peshqit

Është një vit i mbarë për peshqit edhe në dashuri. Që në fillim, nga shkurti deri në tetor duket se ka shumë fat në arenën e dashurisë. Nuk do ndiheni me fat, por dashuria do ju sjellë fat. Horoskopi i Peshqëve 2023 i bën vendasit e Peshqëve emocionalë, sensualë dhe me fat,  duke tërhequr admirues veçanërisht në muajin mars.

FINANCAT

Dashi

Financat do të jenë të mira gjatë gjithë vitit falë pozicionit të Jupiterit, edhe nëse në disa periudha hëna në kundërshtim mund të shkaktojë disa probleme të vogla. Pas tremujorit të parë mund të ndjeni dëshirën për të investuar në blerjen e një shtëpie dhe momenti është i favorshëm falë shfaqjes së Jupiterit në shtëpinë tuaj të katërt. Do të përballeni me shumë shpenzime që lidhen me blerjen dhe rinovimin e kësaj shtëpie, ndaj tani nuk është një moment i mirë për të bërë investime me vlerë të lartë. Ndonëse mund të mos ketë pengesa të mëdha financiare, do të ishte ende e papërshtatshme të mbishpenzoni dhe të gjeni veten në tremujorë të ngushtë për pjesën tjetër të vitit pasi sfidat financiare janë të shumta këtë vit. Megjithatë, tremujori i dytë dhe i tretë do t'ju bekojnë me fitime të mira, pasi Jupiteri po mbështet lëvizjet e tij financiare për vitin e ardhshëm.

Demi

Demi ka qenë i shqetësuar për situatën e tij financiare në vitet e mëparshme , por sipas yjeve do të përmirësohet shumë. Mundohuni të reduktoni shpenzimet tuaja, punoni shumë dhe kurseni. Nëse vendosni të ndryshoni karrierën ose punën, do ia dilni shumë mirë, por mos u shqetësoni nëse në fillim nuk ju ecën ashtu siç duhet, sepse punësimi ka tendencë të përmirësohet me kalimin e kohës. Mos i nxitoni gjërat ose mos pranoni ofertën e parë që ju vjen, mos blini me impuls dhe mendoni para se të shpenzoni . Kursimet do të jenë baza për investime të mira në vitet në vijim. Është e rëndësishme që të përqendroheni në ndërtimin e një themeli të fortë financiar këtë vit.

Binjakët

Fillimi i vitit do të jetë i favorshëm për perspektivat ekonomike. Do të ketë një fluks të vazhdueshëm parash, por do të shpenzoni shuma të mëdha për artikuj komoditeti. Ka tregues të favorshëm nëse dëshironi të investoni në blerjen e një shtëpie ose një automjeti. Do të ketë fitime të shumta këtë vit, megjithatë, dhe ju do të jeni në gjendje të lini mënjanë disa kursime gjithashtu. 

Gaforrja

Pas 22 prillit, çdo plan për të blerë një shtëpi, automjet ose sende të vlefshme do të mund të realizohet. Nëse keni ndërmend të bëni investime të mëdha, do t'iu duhet të prisni për pak kohë. Në rast mosmarrëveshjeje për një pronë, mund të pësoni humbje të mëdha, ndaj bëni shumë kujdes. Horoskopi i Gaforres 2023 ju kërkon t'i kushtoni më shumë vëmendje menaxhimit të burimeve tuaja, si nga pikëpamja ekonomike, ashtu edhe nga shpenzimi i energjisë fizike dhe mendore.

Luani

2023 do të jetë një vit i favorshëm përsa i përket ekonomisë. Do të mund të lini mënjanë disa kursime falë efektit spektakolar të Jupiterit në Shtëpinë e Dytë. Por ka duhet të shmangni shpenzimet e panevojshme. Për më tepër, ju mund të merrni një trashëgimi të papritur me të cilën mund të blini edhe një automjet dhe pasuri të paluajtshme, duke hequr qafe edhe borxhet e vjetra të prapambetura. Pas prillit, Jupiteri në shtëpinë e 9-të është i shkëlqyer për rritjen tuaj ekonomike.

Virgjëresha

Fillimi i vitit do të jetë shumë i favorshëm për perspektivat ekonomike. Jupiteri në Shtëpinë e Shtatë shkakton një fluks të pandërprerë të ardhurash dhe ju do të filloni me ngulm të kurseni sa më shumë nga pasuria juaj. Në vitin 2023 do të jetë momenti për investime të mëdha.

Peshorja

Fillimi i vitit për horoskopin e Peshores 2023 duket të jetë ekonomikisht i favorshëm. Efektet e kombinuara të Saturnit dhe Jupiterit në Shtëpinë e Dytë do të forcojnë statusin tuaj ekonomik duke ju bërë të aftë të kurseni para. Familja juaj mund të ketë disa festa dhe ju do të shpenzoni para për këto ceremoni. Kushtojini më shumë vëmendje mundësive gjatë kësaj kohe , sepse mund të fitoni pasuri përmes bashkëshortit ose mikut tuaj, me një projekt të përbashkët.

Akrepi

Këtë vit, Akrepat do të përfitojnë nga një situatë e fortë financiare. Nuk do ketë shpenzime të mëdha të panevojshme, pasi do ketë një fluks të fortë financiar. Sipas horoskopit të akrepit 2023, akrepat do të jenë me fat dhe do të shpërblehen me marrëveshje të mira. Ajo që do t'ju duhet të bëni është thjesht të kurseni për kohë më të vështira. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të filluar të mendoni për investime afatgjata, sepse pas disa vitesh do të korrni fitime. Nëse jeni në borxh, përfitoni nga situata juaj aktuale financiare për ta shlyer atë, duke marrë parasysh shumën totale që detyroheni.

Shigjetari

Në financa , Shigjetari do të jetë në gjendje të përjetojë një cikël të plotë shtrëngimi në vitin 2023 . Ai do të ketë shuma të mëdha parash në duar dhe do të mund të lërë para mënjanë për të plotësuar dëshirat e tij. Gjatë vitit 2023, Shigjetari do të ketë mundësinë të bëjë disa investime , por këto duhen menduar shumë mirë për të shmangur humbjet e mundshme ekonomike.

Bricjapi

Për sa i përket ekonomisë , nuk do të ketë probleme të mëdha gjatë këtij viti, sipas horoskopit të Bricjapit 2023, sepse nëse ka ndonjë që di të menaxhojë sa para ka, pa dyshim është Bricjapi. Megjithatë, është e rëndësishme që të keni shumë kujdes për financat tuaja gjatë retrogradit të Mërkurit.

Ujori

2023 parashikon përfitime të mëdha ekonomike që do të lëvizin në financat tuaja veçanërisht në fillim të vitit. Efekti spektakolar i Jupiterit në Shtëpinë e Dytë do të shkaktojë një fluks të pandërprerë të ardhurash për ju. Pas datës 22 prill, interesat dhe koha e lirë do të shpenzohen për argëtime, ndaj duhet të bëni kujdes që të mos i shpërdoroni të gjitha të ardhurat tuaja. Mos u fiksoni pas çështjeve financiare dhe mos rrezikoni asnjë investim sidomos në pjesën e fundit të vitit.

Peshqit

2023 do të jetë një vit i vështirë nga pikëpamja ekonomike. Për shkak të punës, të ardhurat do të sigurohen, por duhet të keni kudjes në menaxhimin e tyre . Pra do të ketë ulje-ngritje në gjendjen ekonomike. Pas 22 Prillit, efekti i kombinuar i Jupiterit dhe Saturnit do të jetë në favorin tuaj duke bërë të mundur realizimin e planeve tuaja për blerje. Nëse investimi është thelbësor për ju, së pari kërkoni këshillën e një personi ekspert dhe mos u nxitoni.

SHËNDETI

Dashi

Horoskopi i Dashit 2023 sugjeron kryerjen e një rutine argëtuese ushtrimesh për të qëndruar në formë. Kjo do t'ju ndihmojë gjithashtu të pastroni mendjen tuaj, pasi Dashi është një shenjë që ka nevojë për shumë aktivitet për të marrë adrenalinën dhe të ndihet mirë.

Demi

Shëndeti i Demit mund të ketë ulje-ngritje këtë vit. Ju mund të shqetësoheni nga një ose më shumë sëmundje trupore, por mund të jeni ende në gjendje t'i kontrolloni ato dhe të përmirësoheni.

Binjakët

Ky vit do të jetë një vit i mrekullueshëm edhe nga pikëpamja shëndetësore. Do të jeni në gjendje të ruani një ekuilibër të mrekullueshëm mendor. Më 22 prill, Jupiteri kalon tranzit në Shtëpinë e 11-të, kështu që nuk ka asnjë tregues për sëmundje të zgjatur këtë vit.

Gaforrja

Gjatë punës duhet të kujdeseni edhe për shëndetin tuaj. Mbajtja nën kontroll e çdo aspekti të mirëqenies suaj është thelbësore për të qenë produktiv dhe efikas. Pra, praktikoni gjithmonë aktivitet fizik të lehtë, por të vazhdueshëm dhe zgjidhni me kujdes ushqimet në dietën tuaj.

Luani

Fillimi i vitit nuk do të jetë shumë i favorshëm për perspektivën shëndetësore. Jupiteri në Shtëpinë e Tetë, aspekti i Saturnit dhe Hënës në Ashendentin do të sjellë ulje-ngritje në shëndetin tuaj. Mund të ketë probleme që lidhen me sëmundjet e kontraktuara disa kohë më parë. Nëse një patologji përsëritet, këshillohet që të konsultoheni me mjekun dhe të ndiqni recetat e tij.

Virgjëresha

Fillimi i vitit ka perspektiva të mira shëndetësore për Virgjëreshën. Në këtë vit është thelbësore të zhvilloni ide dhe projekte falë efektit të Jupiterit i cili ju lejon të kryeni çdo detyrë në mënyrë konstruktive, por nuk duhet të lini pas dore shëndetin tuaj.

Peshorja

Pesimizmi ju përndjek. Për të kapërcyer këto gjendje shpirtërore, përdorni burimet e Venusit - planetit tuaj të preferuar. Do të ndieni lehtësim të jashtëzakonshëm dhe do t'ju duhet të shfrytëzoni rastin për të rimbushur bateritë tuaja.

Akrepi

Planetët parashikojnë që do të gëzoni shëndet të mirë gjatë gjithë vitit 2023. Do të përfitoni nga ndikimi i Saturnit në shëndetin dhe mirëqenien tuaj. Marsi, nga ana tjetër, ju siguron një vrull adrenaline dhe emocionesh, të cilat mund t'ju lodhin si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Merrni pushime të shpeshta për t'ju ndihmuar të rikuperoheni nga lodhja.

Shigjetari

Shigjetarët do të jenë në gjendje të jenë të qetë, pasi horoskopi i Shigjetarit 2023 thotë se këtë vit ata do të gëzojnë shëndet të shkëlqyer. Kjo do t'u mundësojë atyre të ndërmarrin projekte kërkuese, si fizikisht ashtu edhe mendërisht, pasi trupi do të shoqërojë një mendje që kërkon të vazhdojë ta ushqejë atë me njohuri.

Bricjapi

Të lindurit në këtë shenjë duhet të përballen me mbipeshën, një e keqe që sot është më e dëmshme dhe vret më shumë njerëz në botë sesa aksidentet rrugore. Këshilla është që t'i jepni fund mungesës së kontrollit dhe të merrni masat e nevojshme për të arritur një formë të mirë fizike dhe për t'u rikthyer në peshën ideale.

Ujori

Horoskopi i Ujorit 2023 tregon se vendasit e shenjës duhet të kenë shumë kujdes ndaj alergjive gjatë këtij viti. Mjediset me myk dhe polen do të shkaktojnë shqetësime në frymëmarrje dhe lëkurë.

Peshqit

Peshqit do të gëzojnë shëndet të mirë dhe entuziazëm. Në këtë vit do të keni një nivel më të lartë imuniteti ndaj të gjitha sëmundjeve. Marsi, nga ana tjetër, do t'ju ulë energjinë dhe do t'ju ngadalësojë. Qëndroni gjithmonë të angazhuar mendërisht./ CNA.al

Lajmet e fundit nga