LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

The midday sun is defeated by the low temperatures/ The evening of February 1 brings back the clouds

2023-01-31 08:01:00, Sociale CNA

The midday sun is defeated by the low temperatures/ The evening of February 1

Until the afternoon hours, Albania will be under the influence of clear skies and frequent clouds, where it is expected that the clouds will be more visible in the mountainous areas.

It is predicted that the clouds will occasionally undergo temporary developments in the Northern and Eastern areas creating opportunities for few moments of isolated rain, but there will also be the appearance of snow hair.

Air temperatures will increase in the morning, but will decrease in the afternoon, fluctuating from -3°C to 12°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h nga Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Moti, e mërkurë, 1 shkurt 2023

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të qëndrueshme por të ftohta do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë, duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Pritet që kthjellimet të jenë më dukshme në zonat bregdetare dhe në qytetet e zonës së ulët gjatë paradites.

Pasditja dhe mbrëmja do të shfaqi vranësira në të gjithë vendin, ku më të fokusuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ulët gjatë mbrëmjes dhe mëngjesit do të sjellin ngrica në disa akse rrugore në zonat Lindore dhe Veriore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke u luhatur nga -4°C deri në 13°C.

The wind will blow light and medium at a speed of 40 km/h from the North-East, bringing 3 waves to the coasts./ CNA.al

Lajmet e fundit nga