LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

One of the most beautiful Italian presenters / 20 most tempting photos of the television star

2022-08-02 08:54:00, Lifestyle CNA
One of the most beautiful Italian presenters / 20 most tempting photos of the
The Italian presenter and model, Melisa Satta

Melissa Satta is one of the most commented Italian presenters. Satta became famous after becoming part of the Italian series "Striscia la notizia". Previously, the presenter was part of Maxim magazine and posed in a bathing suit for Sports Illustrated 2010.

Satta filloi të punonte në industrinë e modës në moshën 16 vjeçare në vitin 2002. Në vitin 2003 ajo ishte ndër finalistet e konkursit të bukurisë Miss Wall (edicion 2003) dhe mori një titull. Në 2005, ajo filloi të punojë si prezantuese në programin televiziv italian Mio fratello è Pakistano , i cili u luajt nga prezantuesi Teo Mammucari në Canale 5 . Në të njëjtin vit ajo u emërua si zëdhënëse për reklamat e TIM .

Satta u shfaq në programin televiziv italian Striscia la notizia nga viti 2006 deri në 2008. Në vitin 2006, ajo u shfaq në programe të shumta televizive të Mediaset , të tilla si Judge Mastrangelo 2 dhe pati një pjesë të vogël në filmin italian Bastardi . Në vjeshtën e vitit 2006, Satta parakaloi në pasarelat e modës së Milanos , pranverë/verë 2007, në koleksionin Pin Up Stars.

Në verën e vitit 2007, ajo luajti në pjesën e fundit të programit MTV Italy Total Request Live , së bashku me Alessandro Cattelan , dhe gjithashtu prezantoi në Fashion TV dhe kanalin satelitor italian The White Party Fashion TV .

Në vjeshtën e vitit 2008, së bashku me Teo Mammucari , Satta prezantoi kuiz-show-n italian i pari dhe i fundit , i cili u frymëzua nga një format anglisht i Endemol UK dhe u transmetua në Rai 1 në Itali. Në fillim të vitit 2009, Satta u bë protagonist reklamues i reklamave të Peugeot 107 Sweet Years dhe në shtator 2009, Satta zëvendësoi modelen kiliane Maria Jose Lopez si fytyra femër e talk shoë-t italian Controcampo në Rete 4. Në vitin 2009, Satta prezantoi për Victoria's Secret .

In February 2010, Satta appeared in Sports Illustrated magazine for the special issue dedicated to swimwear (Sports Illustrated Magazine Swimsuit Issue)./ CNA.al

Lajmet e fundit nga