LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Diplo deri te Dua Lipa/ Kjo është lista e plotë që do të përformojnë në ‘Sunny Hill 2022’

2022-07-23 13:20:00, Lifestyle CNA
Nga Diplo deri te Dua Lipa/ Kjo është lista e plotë që do
Foto ilustruese

Është kompletuar lista e të gjithë pjesëmarrësve që do të përformojnë këtë vit në Sunny Hill Festival në Prishtinë.

Normalisht, listës i prin  Dua Lipa, e cila do  të kthehet në këtë festival dy vite pas pandemisë.

E pas saj , emrat më të njohur që do ta ndezin atmosferën në Prishtinë janë yjet J Balvin, Diplo, Skepta si dhe artistët e njohur  AJ Tracey, Mahmood, Regard dhe Burak Yeter.

Kësaj festeje e cila cilësohet si më e amdhja na Ballkan  do t’it bashkohen një sërë artist vendas si: Dhurata Dhora, Elvana Gjata, Ledri Vula etj.

Festivali do të mbahet më datat 4,5, dhe 6  Gusht në Gërmia Park në Prishtinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga