LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Singer-songwriter Elton Deda congratulates his son on his 17th birthday

2022-07-22 21:42:00, Lifestyle CNA
Singer-songwriter Elton Deda congratulates his son on his 17th birthday
Singer-songwriter, Elton Deda

Singer-songwriter Elton Deda celebrated his son's birthday yesterday.

In a Facebook post, the singer congratulated his son on his 17th birthday, expressing his love.

Full message:

 "I dashuri, biri im, Fjord! Ne kete 17 vjetor qe e ke sot do doja te te thoja shume gjera. Ne publik madje. Aty ku fatkeqesisht çdo gje merret per dobesi dhe injoranca mbizoteron pa marre parasysh ndjenjat. Do doja te te sqaroja hipokrizine dhe servilizmin, analfabetizmin dhe shtirjen, te te jepja disa keshilla por jam i pafuqishem. Do jete nga ato bisedat tona te gjata, kur Ti me shpartallon me sinqeritetin tend gjithmone. Aty ku poezia merr fund ne kete dashuri pakushte, kur Ti therrite per here te pare ne kete bote. Ne nje spital, me tet’eme e ngujuar 24 ore pas nje serumi i varur ne nje cope hekuri duke te pare Ty, nje kerthi i vockel mes lotesh. Tashme ti je bere burre, dashuron, je i madh, ke planet e tua per jeten, madje edhe me ngushellon kur kam patur momente te veshtira. Nuk dua te te jap asnje keshille biri im. Je akoma i paster e pa mekate. Por edhe kur ti besh, merri pergjegjesite me vertetesi dhe me besim. Te tjerat kur te flasim. Sot, gezoju ditelindjes. Te dua shume biri im!", shkruan këngëtari./CNA.al

Lajmet e fundit nga