LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Markata e Elbasanit, jashtë çdo kushti higjienik”/ Boçi denoncon me foto gjendjen alarmante

2023-02-26 16:19:00, Denoncim CNA

“Markata e Elbasanit, jashtë çdo kushti higjienik”/

Nënkryetari i PD-së, njëkohësisht dhe kandidati për kryetar bashkie i Elbasanit, Luçiano Boçi, ka denoncuar gjendjen alarmante të markatës ushqimore në Elbasan.

Me anë të një statusi në rrjete sociale, Boçi thotë se markata ndodhet jashtë çdo lloj kushti minimal higjienik, pa asnjë lloj rregulli dhe sistemimi të produkteve.

Ai ka publikuar foto nga gjendja e tregut ushqimor dhe deklaron se kjo është panorama e 16 viteve pushtet socialist.

“A e meriton Elbasani të ketë një shëmti të tillë si treg për të blerë ushqime?!

Kanë 16 vite që mbajnë pushtet. Kanë në dorë gjithçka, paratë, administrimin, menaxhimin, ndarjen e prioriteteve dhe ja çfarë i kanë bërë "Markatës" tregut kryesor ushqimor të Elbasanit.

Jashtë çdo lloj kushti minimal higjenik, pa asnjë lloj rregulli dhe sistemimi të produkteve dhe me xhandarët e Bashkisë që vijnë taksojnë pisllëkun! Kjo është panorama e 16 viteve pushtet socialist!”, shkruan nënkryetari i PD-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga