LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Funny Police Operations / With drones and helicopters end up burning bushes

2022-06-24 09:54:00, Aktualitet CNA
Funny Police Operations / With drones and helicopters end up burning bushes
Illustrative photo

Police report successful operations in the fight against drugs, but there are no results in media reports.

The so-called anti-cannabis operations are finalized by declaring a person wanted and burning some bushes, according to photos sent by the Police.

Nor is it specified how accurate the cannabis was, how much surface was planted, thus attempting to cast a fog that they are working in this direction.

Jo më larg por sot më mëngjes, policia njofton mediat se ka zhvilluar dy operacione madje të koduara në Velipojë, për të goditur rastet e kultivimit të lëndëve narkotike.

Funny Police Operations / With drones and helicopters end up burning bushes

“Zhvillohen 2 operacione masive kontrolli, të koduar “Vilu” dhe “Obot”, në kuadër të të cilëve u evidentuan dhe u goditën 2 raste të kultivimit të bimëve narkotike.

Gjatë operacioneve, janë shpallur në kërkim 2 autorët e dyshuar të këtyre veprimtarive kriminale, të cilët, për shkak të terrenit të pyllëzuar, kanë mundur të largohen nga vendet ku kultivonin bimët narkotike.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër kanë vijuar kontrollet e imtësishme të territorit, nga toka dhe nga ajri, duke përdorur edhe drone”, njofton Policia.

At a time when drugs are gripping the country, it enters and leaves the Port of Durres and not only the police, they invent sophisticated drone and helicopter operations, but the results are ridiculous. Taking pictures to trumpet it as a success may one day set the forest on fire. /CNA.al

Lajmet e fundit nga