LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse Lulzim Basha nuk ka humbur asnjë betejë

7 Mars 2022, 14:54, Politikë CNA
Pse Lulzim Basha nuk ka humbur asnjë betejë

Sot, kreu i shkarkuar i PD-së Lulzim Basha, i cili ngado doli i treti, diku turpësisht nuk ka kapur as 10 %, ka rezultatin më të dobët dhe gjysmat e votave që Partia Demokratike ka patur në vitin 1997, doli foli hapur me kurajo se nuk ka humbur asnjë garë. Po është e vërtetë. Nuk humbi garën për kryetar bashkie megjithëse kishte 11 vota më pak. Është e vërtetë që nuk ka humbur zgjedhjet lokale të 2015 megjithëse mori vetëm 14 bashki.

Është e vërtetë që nuk humbi në 2017 kur mori nga 700 mijë vota që kishte PD, vetëm 450 mijë. Nuk ka humbur Luli kurrë në 2019 kur dogji mandatet e deputetëve dhe fali në tavolinë 61 bashki. Nuk ka humbur në 2021 kur mori vetëm 59 mandate, nuk shkoi dot më shumë se 620 mijë vota dhe i dhuroi Ramës mandatin e tretë. Nuk ka humbur zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki ku nuk ka fituar asnjë, ka dalë i treti në të gjitha pas zullumeve të tij politike dhe ata që nuk e kuptojnë se Luli nuk ka humbur, duhet të dinë se ai nuk ka garë me Edi Ramën.

Ai garën e ka vetëm që të mbajë karrigen e kreut të opozitës që t?i zgjasë jetën Edi Ramës në pushtet. Lekët i fut sa te xhepi i majtë ca te xhepi i djathtë. Vila, biznese , pasuri, Luli e ka në terezi. Luli gjithmonë ka fituar, asnjë garë s?ka humbur. Ka fituar lekët, mban karrigen e kryetarit të PD-së, Edi Ramën e mban në pushtet.

Qëllimi i tij që Rama të fitojë fiton zgjedhjet, që të jetë sa më gjatë kryeministër. Nuk ka garë me Edi Ramën ai. Nuk ka garë të tillë. Ai ka një garë të fitojë ndonjë lekë edhe t?i zgjatë jetën Edi Ramës. Kjo është gara e tij. Tani për të tjerët dhe ata që janë inatçinj dhe flasin ndryshe duhet të fillojnë të reflektojnë se, Luli garën e vërtetë e ka me zgjatjen e jetës të Edi Ramës në pushtet. Sa më shumë i zgjatet jeta në pushtet Edi Ramës aq më shumë ka fitore Luli./CNA.al

Basha: Unë nuk kam humbur asnjë garë në jetën time

Lajmet e fundit nga