LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Deputetët e PS u rreshtuan në krah të Mirel Mërtirit"/ Edmond Spaho denoncon skandalin

16 Shkurt 2022, 09:55, Politikë CNA

“Skandal”. Kështu e ka konsideruar deputeti i PD, Edmond Spaho atë që ndodhi dje në Komisionin Hetimor parlamentar të inceneratorëve, ku deputetët e PS tentuan të mos lejonin dhënien e dëshmisë së gazetarit Jetmir Olldashi.

Spaho tha se është e turpshme që deputetët socialistë u rreshtuan në krah të Mirel Mërtirit, person i shpallur në kërkim nga SPAK, për ti mbyllur gojën Olldashit.

?Po kështu është e turpshme që edhe media nuk reagoi ndaj një skandali të tillë, kur u tentua mbyllja e gojës së gazetarit, duke përdorur si argument, një vendim gjykate që paska dënuar gazetarin në një proces gjyqësor të nisur nga Mirel Mërtiri. Kjo është e turpshme, pasi konflikti i interesit është krejt gjë tjetër, në konflikt interesi janë ato që tentojnë të mbulojnë dhe mbrojnë këtë vjedhje, këtë aferë korruptive. Kemi një bashkim të deputetëve të PS me ato që janë përfshirë në këtë aferë. Sot seanca duhej të niste me dëshminë e gazetarit dhe jo të bëheshin ato skena që u bënë dje?, shtoi Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga