LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Media e kapter Irfanit fshin kronikën kundër inceneratorëve

15 Shkurt 2022, 20:09, Aktualitet CNA

Media e kapter Irfan Hysenbelliut të inceneratorëve ka bërë një kronikë për këtë aferë korruptive, ku ka pyetur qytetarët se çfarë mendimi kanë dhe a duhet të dënohen përgjegjësit.

Kronika u transmetua në televizionin News24 në orën 16:30 dhe më pas u hoq.

?Afera e inceneratorëve ku 430 milionë euro janë dhënë nga qeveria për një shërbim të pakryer ka indinjuar edhe qytetarët, të cilët mendojnë se paratë e tyre shpërdorohen dhe shkojnë në xhepat e të korruptuarve. Ata fajësojnë qeverinë dhe drejtësinë që nuk penalizon përgjegjësit e vjedhjes së parave të popullit?, thuhet në kronikën e përgatitur nga News24.

Denoncimin e ka publikuar ish kryeministri Sali Berisha, i cili e ka cilësuar heqjen e kësaj kronike si një super skandal.

?Super skandal!

Urdhërohet heqja e kronikës së gazetarit të News 24 për vjedhjen e Ramës me inseneratorët!

Kronika që keni në video pasi u transmetua  u hoq menjëherë.

Dihet se Media Balla e Irfanit ka marrë vet nga paratë e takspaguesve për inseneratorët qindra milionë lek! Sb?, shkruan Berisha.

CNA.al ka arritur të sigurojë videon e plotë, ku qytetarë të ndryshëm shprehen se lekët e tyre po shpërdorohen dhe se përgjegjësit duhet të përballen me drejtësinë. Qytetarët gjithashtu akuzojnë edhe kryeministrin Edi Rama, si ?koka? e kësaj afere.

Por ashtu siç CNA.al ka denoncuar, Irfani është një nga njerëzit që paguhet nga inceneratorët.

Sipas të dhënave ekskluzive, që ka siguruar CNA.al, Irfan Hysenbelliu dhe kompanitë e tij mediatike rezultojnë të jenë paguar qindra milionë lekë nga kompanitë e inceneratorëve të Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit.

Në shtatë muajt e vitit 2021, pra nga janari në korrik, Irfan Hysenbelliu është paguar në një total, rreth 91 milionë lekë vetëm në 7 muaj të vitit 2021.

Pra, kompania e Irfan Hysenbelliut dhe familjarëve të tij ka marrë nga inceneratorët në vazhdimësi një shumë prej gati 25 mijë euro në muaj në total, në vlera vjetore të paktën 300 mijë euro.

Hysenbelliu së fundmi është akuzuar nga ish-kryeministri Sali Berisha si kapteri i Taulant Ballës që organizon takimet e Bashës me Veliajn, sa në shtëpinë e tij por edhe në Fish City në Elbasan./E.K-CNA.al

?Kapterri i Ballës që financon mediat me paratë e inceneratorëve?/ Berisha i përgjigjet Irfan Hysenbelliut

Afera e shekullit/ 300 mijë euro në vit për Irfan Hysenbelliun dhe familjarët e tij

Inceneratorët, miliona për familjarët e Irfan Hysenbelliut/ Zbulohen të tjera dokumente

DOKUMENTI-Inceneratorët ?blenë? edhe Irfan Hysenbelliun/ Qindra milionë lekë për kompanitë e tij

 

 

Lajmet e fundit nga