LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grida Duma, nga vrasja e Artan Santos tek video-skandalet erotike

16 Nëntor 2021, 10:19, Politikë CNA

Deputetja e Lulzim Bashës, Grida Duma është një personazh, e cila ka disa ?bëma? gjatë viteve të saj në politikë.

Ka dy ngjarje të bujshme, që lidhen me emrin e Grida Dumës.

Së pari kujtojmë këtu Artan Santon, ish-bankierin e ndjerë, i ekzekutuar në mes të Tiranës në vitin 2014.

Grida Duma nuk ka folur asnjëherë në publik në lidhje me çështjen e Artan Santos dhe se çfarë bisedoi me ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në zyrën e këtij të fundit. (Lexo këtu)

Grida Duma e cila ka qenë një njeri i afërt me Artan Santon për më tepër të dy janë parë në shoqërinë e njëri tjetrit dhe janë fotografuar së bashku.

Duma njihet si një mike e bankierit Santo dhe ditën e atentatit ka qenë një nga personat që ka kërkuar të mbrohet nga shteti. Fillimisht ajo ka shkuar në kryeministri dhe më pas ka qëndruar për gati 3 orë në zyrën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky i fundit asnjëherë nuk ka bërë publik faktin se përse atë ditë Grida Duma ?u dorëzua? në zyrën e tij.

Por, nuk mund të harrohet qëndrimi i mbajtur nga ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili në një dalje të tij në emisionin Opinion në TV Klan, iu drejtua Gridës, se ajo e di mjaft mirë si e kam bërë punën.

?Grida e di shumë mirë si punoj unë?. Ka qenë kjo deklarata e Tahirit, duke i rikujtuar kështu Dumës, me mesazh të koduar, çështjen e Santos.

Deputetja Duma ka heshtu edhe në lidhje me video-skandalin erotik, registruar në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Atje ku pretendohet se deputetët shkojnë për të mbrojtur interesin e qytetarëve shqiptarë.

Kujtojmë këtu se në shkurt të vitit 2018, CNA.al publikoi një video ekskluzive ku deputeti Ervin Salianji, shkëmbente mesazhe përverse me një person G.D, që më pas në media u identifikua si Grida Duma.

Por për këtë Duma deri tani ka heshtur, ashtu siç tenton të kalojë çdo skandal që lidhet me emrin e saj./CNA.al

Kur do flasë Grida Duma për videon Salianji-GD?

Video Skandali i Salianji-GD/ Dako: Larvës ja tha të gjitha Grida

?Dosja Santo?/ Top Story fsheh Irfan Hysenbelliun, Grida Dumën dhe telefonatën e fundit

Nga video-skandali erotik tek lidhja me Artan Santon/ Zbardhen kontributet e Grida Dumës në PD

Ekskluzive-Video e deputetit në bisedën perverse/Shk……, pleh.., q..

Kur do flasë Grida Duma/ 7 vjet pas vrasjes së Artan Santos, enigmat e politikanes së Bashës

Nga video-skandali erotik tek lidhja me Artan Santon/ Zbardhen kontributet e Grida Dumës në PD

Lajmet e fundit nga