LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në OSBE

11 Nëntor 2021, 15:49, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra ambasadorit të Shqipërisë, Igli Hasani, pranë misionit të OSBE dhe organizatave ndërkombëtare në Vjenë.

Njoftim i Institucionit të Presidentit të Republikës:

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në mbështetje të nenit 92, shkronja ?dh?, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, pika 2, të ligjit nr. 23/2015 ?Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë?, bazuar në propozimin e Kryeministrit, me nr. 4562/1 prot., datë 7.10.2021, ka dekretuar:

Lirimin e zotit Igli Hasani nga detyra e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare, në Vjenë, rezident./CNA.al

Lajmet e fundit nga