LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu justifikon Lulin/ E lamë të flinte një orë më shumë

5 Prill 2021, 13:06, Politikë CNA

Sot CNA.al ka raportuar, se kreu i PD-së, Lulzim Basha ka fjetur dje në mëngjes dhe emisioni ?Koha për t?u zgjuar?, ka qenë i regjistruar.

Por, çuditërisht ka reaguar Anduena Manushi, e cila është  Drejtoresha e Programacionit në televizionin News 24, në pronësi të Irfan Hysenbelliut, ?vëllait?, të Lulzim Bashës që e quan, këtë të fundit Luke.

CNA.al ka marrë të dhëna nga burime brenda News 24, por edhe ka krahasuar veshjet e zotit Basha dhe studiot ku zhvillohet emisioni.

Pasi, emisioni ?Koha për t?u zgjuar? regjistrohet dhe transmetohet Live nga Durrësi, ndërsa sot emisioni është shfaqur i realizuar nga studio qendrore në Tiranë.

Anduena Manushi i tha CNA.al , se emisioni nuk ka qenë me regjistrim. ?Hiqeni atë shkrim, mos të flasim ndryshe?, është shprehur ajo.

Pra, përveç se na sqaroi edhe na kërcënoi.

Media e Irfan Hysenbelliut ka filluar të shqetësohet shumë për Lulin, të cilit nuk ia ka organizuar emisionin tek Bashkim Hoxha në Durrës, që ai të shkojë në studio dhe të transmetohet Live nga atje.

Pasi, Luli duhej të ngrihej shpejt, të krihej, të lahej, të bënte flokët me bojë e pastaj të shkonte në Durrës. E gjitha kjo do t?i krijonte një humbje të madhe kohe, prandaj i kanë krijuar komoditetin që Luli të zgjohet më vonë dhe kanë marrë Bashkim Hoxhën dhe e kanë sjellë në Tiranë.

Luli ka shkuar në emision, megjithëse ka pikëpyetje, pasi ai nuk mund të jetë në të njëjtën kohë, në tre vende, sa në studion e Bashkim Hoxhës, për pak minuta tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës apo pak më vonë në Malësinë e Madhe. Nuk ka kohë fizike që të kryejë këtë udhëtim.

Gjithsesi ne respektojmë sqarimin e stafit të Irfan Hysenbelliut edhe zonjës Anduena Manushi dhe iu themi se, janë për t?u falënderuar si staf, pasit të paktën e keni lënë të flerë një orë më shumë gjumë në mëngjes.

Edhe kjo është një mirësi që i keni bërë Lulzim Bashës dhe gjumit të tij, si sëmundje të pashërueshme që e ka.CNA.al

Lajmet e fundit nga