LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus për PD në SHBA/ Bregu ka një këshillë për Bashën   

17 Mars 2018, 16:32, Aktualitet CNA

E ftuar në emisionin ?Oktapod? të Turjan Hyskës, ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ndër të tjera ka folur edhe për skandalin Rus që ka përfshirë Lulzim Bashën lidhur me kontratat e firmosura prej tij për financimin e PD nga rusët që lideri demokrat të sigurojë takime në SHBA.

Lidhur me këtë çështje, ish deputetja e PD i kërkoi miqësisht kryetarit te opozitës që të jetë serioz me deklaratat që bën, sepse sipas saj pasojat do të jenë serioze për PD-në, dhe për vendin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga