LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Carlo Bollino: Bllofi i Zhejit me “video-skandalin” për të marrë disa klikime më shumë

3 Qershor 2016, 21:11, Aktualitet CNA

?Problemi i vërtetë është tek obeziteti informativ, që po përjeton Shqipëria, mjafton një shpifje e një njeriu të vetëm për t?u transformuar në një lajm me përmasa kombëtare: kjo, pasi ajo shpifje kopjohet dhe riprodhohet në qindra media të tjera, të cilat, në mungesë të gazetarëve të vet, gjithnjë gjuajnë lajme të prodhuara nga të tjerë. E, më pas, kush nga lajmet është i vërtetë e kush jo, nuk i bëhet vonë kujt?, thekson Bollino.

Lajmet e fundit nga