LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet lokale/ Gjiknuri: Veliaj, kandidati ynë serioz për Tiranën

15 Shtator 2022, 22:41, Politikë CNA

Zgjedhjet lokale/ Gjiknuri: Veliaj, kandidati ynë serioz për

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka konfirmuar kandidimin e Erion Veliajt për një mandat të tretë në krye të Bashkisë së Tiranës.

Gjiknuri tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se është kandidat shumë serioz i PS-së për zgjedhjet e ardhshme lokale në Tiranë.

Ai deklaroi se Veliaj ka bërë shumë punë dhe ka një bagazh arritjesh që e bëjnë favorit.

“Erion Veliaj është kryetar bashkie në detyrë, ka bërë goxha punë, por kur rri gjatë në detyrë ka dhe kritika dhe sulme, kjo është normale në politikë. Erion Veliaj është një kandidat shumë serioz i PS dhe vjen me një bagazh arritjesh që e bëjnë atë kandidat favorit për të fituar ndaj kundërshtarit”, theksoi sekretari i PS-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga