LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/ Këlliçi nxjerr dokumentet në Parlament

16 Mars 2023, 18:50, Politikë CNA
Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/
Kandidati për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi

Kandidati për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka denoncuar në seancën plenare pagesat e marra nga mediat e Carlo Bollinos nga kompania e inceneratorit të Tiranës.

Ai tha se televizioni Report Tv ka kërkuar buxhet shtesë nga biznesmeni Klodian Zoto sa i takon fushatës së 2021-shit dhe ka marrë 10.600 euro.

Këlliçi sfidoi Bollinon që ta dërgojë në gjykatë nëse pretendon se dokumentat që vërtetojnë pagesat janë të pavërteta.

Gjithashtu, ai shtroi disa pyetje për pronarin e disa mediave.

“I bëj thirrje SPAK të administrojë dokumentet që do bëj zyrtare për herë të parë. Kur kanë marrë materialet në shtëpinë e Zotos shpresoj të mos kenë harruar e-mailet, e dërguar nga zonja Julja Muça te Klodian Zoto dhe është përfaqësuesja e Zotos. Ka një faturë për Report TV që ka kërkuar buxhet shtesë për fushatën në vitin 2021. Ka qenë fushata e zgjedhjeve të përgjithshme, kush kërkonte buxhet shtesë për këtë? Mbrapa është Erion Veliaj, ai ka qenë drejtues politik në Tiranë. Përgjigja nga Klodian Zoto ka qenë vetëm "PO". Kjo "PO"-ja është fatura këtu vetëm 10 mijë euro që Erion Veliaj përmes inceneratorit ja paguan Bolinos. Ky është shembull sesi mediat në vend paguhen me taksat e qytetarëve dhe se si kontrollohet media në vend.

Meqë Bolino u shqetësua për Facebook-un tim, a është shqetësuar ndonjëherë për ndonjë ish-ministër që deklaroi se; dasmën në kala e bëri me pensionin e mamit, 500 e ca milionë lekë. Bollino nëse pretendon se unë gënjej për këto dokumente të më hedhë në gjyq, nëse media e tij është e ushqyer nga paratë e inceneratorit të Tiranës, po apo jo?!

A është media e tij e drejtuar prej tij e paguar dhe e ushqyer nga incneneratori i Tiranës? Amerr para Carlo Bolino nga inceneratori i Tiranës?”, u shpreh ndër të tjera kandidati për bashkinë e Tiranës./ CNA

Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/

Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/

Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/

Mediat e Carlo Bollinos të paguara nga inceneratori i Tiranës/

Lajmet e fundit nga