LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu/ Parashikimi i motit për të shtunën

2024-03-02 08:14:00, Sociale CNA
Reshje shiu/ Parashikimi i motit për të shtunën
Foto ilustruese

Një mbërthim nga fronti okluz prej orëve të mesnatës bëri që pjesa më e madhe e territorit tonë të përfshihej nga shtrëngata të herëpasherëshme e stuhi afatshkurtra.

Edhe për fundjavën, moti parashikohet të vijojë të jetë i paqëndrueshëm me mbizotërim të vranësirave në pjesën më të madhe të territorit.

Reshjet e shiut do të jenë të herëpasherëshme me intenistet të ulët dhe në formë shtrëngatash të karakterit lokal gjatë orëve të mesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi 10-15m/s, shoqëruar me dallgëzim në dete të forcës të forcës 2-3ballë./CNA 

Reshje shiu/ Parashikimi i motit për të shtunën

Lajmet e fundit nga