LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Shaqiri's parents: We are proud of the Albanians who have left their mark everywhere in the world with their talent

2022-11-28 22:51:00, Lifestyle CNA
Ilir Shaqiri's parents: We are proud of the Albanians who have left their
Illustrative photo, Ilir Shaqiri

The parents of the dancer and choreographer Ilir Shaqiri were part of the show "Dance Albania".

Ilir Shaqiri's father has expressed his appreciation for all Albanians everywhere in the world, those who have left their mark with their talent and work.

Part of the conversation

Babai i Ilir Shaqirit: Me sinqeritetin më të madh po shpreh me vërtetësi, me gjithë shqiptar, që jemi krenar për djalin, për Ilirin. Që në Itali u bë një kohë shumë e gjatë nga viti ’91 ka lënë gjurmë shumë të mëdha si artist, si koreograf, si balerin dhe ka një titull duke lënë gjurmë shumë të mëdha për nderin shqiptar si shqiptar që është i vërtetë. Në këtë rast patjetër do ta përmend edhe djalin e dytë se edhe ai është një artist, Olti. Ka fituar i pari tek Dance Amici.

Ilir Shaqiri: E korrigjoj unë. Dëshira ka qenë të fitonte, por ka arritur në finale, nuk ka fituar. Kështu që na jep atë që është e drejtë të na japësh.

Babai i Ilir Shaqirit: Ai ka fituar vendin e parë në baletin modern. Megjithatë, jemi krenarë që jemi shqiptar, jemi krenarë që shqiptarët e ndershëm, të zotë, të talentuar, kanë lënë gjurmë jo vetëm në Itali por në gjithë botën.

Ilir Shaqiri: This is the communication when all the dancers are in a house and when we discuss about ballet we generally have different views, so I invite you one day to come and decide who is right among the four of us, because everyone has own prisms.

13:34 Lifestyle

Fifi me

Marrëdhënia e Fifit me partnerin e saj Adis patushi ës...

Lajmet e fundit nga