LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"The neighborhood gives me a plate of food"/ The elderly woman lives alone without a social pension or source of income

2023-01-25 22:10:37, Denoncim CNA

"The neighborhood gives me a plate of food"/ The elderly woman lives

The investigative show "Stop" on TV Klan went to the Kombinati area at the house of Mrs. Hirije Mehmeti. She says that she has applied for a social pension and since July there has been no response. Grace lives alone and has no income. 

Denoncuesja: Jam një nënë 70-vjeçare. Kam aplikuar për pension social që në muajin Korrik. Emri më ka dalë tek posta, por Lekët nuk janë futur. Më kanë kthyer çdolloj përgjigjeje, të gjitha dokumentet i kam bërë, por akoma nuk ma kanë dhënë. Edhe ndihmën ekonomike ma kanë hequr. Me çfarë jetoj? Lagjia më jep nga një pjatë nëna. Kujt i do qejfi me më dhënë. Vritem me hekura, me gjëra. Nuk kam nga të ia mbaj. Punoj pupa. Ja, kushtet e mia ku jeton nëna. Më rrjedh komplet shtëpia. Po nuk më takoj, mos të ma japin, por të më thonë që unë të mos sorollatem e të mundohem. Ju lutem shumë më ndihmoni!

“Stop” u interesua pranë Drejtorisë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore Tiranë dhe u tha se dosja e zonjës Hirije ishte në proçes verfikimi dhe këtë javë i kaloi. 

Complainant: Thank you very much mother from the bottom of my heart. May God help you and give you the good things of the world. If I hadn't come to you, I still wouldn't have received it. /tvklan.al

22:27 DENOUNCEMENT

Shërbimi social mban

“Stop” shkoi në fshatin Banaj të qytetit Patos me zotin Ad...

Lajmet e fundit nga