LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunoi komshiun me kosore/ Agresori rrezikon dy vjet burg

2 Mars 2023, 21:38, Denoncim CNA

Dhunoi komshiun me kosore/ Agresori rrezikon dy vjet burg

Pak kohë më parë “Stop” ishte në Byshek të Elbasanit. Nazif Myrta, 72 vjeç, ishte goditur me mjete të forta teksa po kulloste bagëtitë pranë shtëpisë.

Autori, fqinji Hamit Mehmetaj duke pretenduar se Nazifi po kulloste bagëtitë në atë që ai e quan pronë të vetën, e rrahu dhe e goditi me kosore ferrash dhe me grushte, duke i çarë nofullën e duke i dëmtuar dhëmbët protezë.

Për pasojë, Nazifi nuk është në gjendje të kryejë aktivitetet e veta. Agresori është i lirë me detyrim paraqitje, akuzuar për vetëgjyqësi dhe plagosje të lehtë.

Shumë fqinj e familjarë të tjerë kanë rënë pre e dhunës së Hamitit. Menjëherë pas transmetimit të këtij rasti, prokuroria  e Elbasanit është vënë në lëvizje.

Është ndërruar prokurori dhe kanë përfunduar hetimet. Dhunuesi rrezikon deri në dy vjet burg për “Plagosje të lehtë me dashje”.

Gentian Myrta, denoncues: Falënderoj shumë emisionin “Stop” për punën, që bën! Gjërat kanë ecur mirë pas transmetimit të parë nga emisioni “Stop”. Tani jemi njoftuar se, përveçse u ndërrua prokurori, hetimet përfunduan. Faleminderit, Saimir dhe Genti, për punën tuaj! Shumë faleminderit! Ju falënderoj! Punë të mbarë, gjithmonë, të keni!/tvklan.al

Lajmet e fundit nga