LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncon Këlliçi/ Bashkia po abuzon me fondet për sterilizimin e qenve të rrugës

12 Mars 2023, 19:15, Denoncim CNA

Denoncon Këlliçi/ Bashkia po abuzon me fondet për sterilizimin

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi gjatë një bisede me qytetarët dhe dashamirësit e katërputroshëve ka denoncuar Bashkinë, e cila  pretendon se ka shpenzuar 1.2 miliardë lekë për sterilizimin e qenve, por në fakt sipas tij kjo nuk është kryer.

Më anë të një postimi në rrjetet sociale Këlliçi shkruan se Bashkia në të vërtetë po i vret dhe po i helmon qentë e rrugës duke premtuar se kjo masakër do të ndalet me ardhjen në krye të Bashkisë nga Këlliçi.

“Një bisedë me dashamirësit e katërputroshëve, të cilët parashtruan kërkesat dhe sugjerimet e tyre për zgjidhjen e çështjes së kafshëve endacake në Tiranë.

Bashkia pretendon se ka shpenzuar rreth 1.2 miliardë lekë në vitet 2016-2019 për sterilizimin e qenve të rrugës. Këto ishin prokurime fiktive, sepse në fakt bashkia aplikon vrasjen, helmimin masiv dhe jo sterilizimin.

Shpenzimi për sterilizimin e një qeni është faturuar abuzivisht deri 8 herë më lart se çmimi i përllogaritur.

Me laps e letër do i shënohen të gjitha në dosjen e plotë!

Masakra do të ndalet!

Mënyra si sillemi me kafshët tregon kulturën dhe ndjeshmërinë tonë.

Jemi njerëz dhe duhet të respektojmë çdo qenie të gjallë”, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga