LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensionet Kosovë-Serbi/ Mesazhi i Borrell: Duhen zgjedhje urgjente

27 Qershor 2023, 13:27, Aktualitet CNA

Tensionet Kosovë-Serbi/ Mesazhi i Borrell: Duhen zgjedhje urgjente

Përfaqëuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme, Josep Borrell, është treguar i qartë kur kërkoi çtensionim të situatës në Veri të Kosovës.

Gjatë një deklarate të përbashkët me Kryeministrin Edi Rama, Borrell tha se është urgjent organizimi i zgjedhjeve të reja.

“Duhet çtensionim i situatës dhe zgjedhje urgjente në veri.”

Ndër të tjera Borrell vlerësoi progresin e Shqipërisë në rrugëtimin drejt BE-së.

Ai tha se Shqipëria do ta ketë gjithmonë mbështetjen e BE-së./ CNA

Lajmet e fundit nga