LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shi dhe rrëshkitje dherash/ Bllokohet aksi rrugor Përmet-Tre Urat

3 Nëntor 2023, 19:18, Aktualitet CNA

Shi dhe rrëshkitje dherash/ Bllokohet aksi rrugor Përmet-Tre Urat

Reshjet e shiut të rëna këtë të premte kanë shkaktuar problematika në qarkun e Gjirokastrës,

Në aksin rrugor Përmet-Tre Urat ka pasur rrëshqitje dherash.

Kjo ka bërë që qarkullimi I mjeteve të bllokohet për një periudhë të caktuar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar grupet e emergjencave civile si dhe ato të mirëmbajtjes së këtij aksi rrugor.

Falë ndërhyrjes së tyre u bë e mundësuar hapja dhe largimi i dherave./ CNA

Lajmet e fundit nga