LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestuesit hedhin shishe me benzinë/ Zjarr para Bashkisë Tiranë

19 Prill 2024, 11:42, Aktualitet CNA
Protestuesit hedhin shishe me benzinë/ Zjarr para Bashkisë Tiranë
Foto nga protesta

Tensionohet situata para Bashkisë së Tiranës.

Qytetarë kanë hedhur shishe me benzinë dhe flakadakë në drejtim të godinës, ku është krijuar edhe zjarr.

Situata vijoi e tensionuar për pak minuta, po me ndërhyrjen e forcave të Policisë, qytetarët janë neutralizuar. 

Qytetatët kërkojnë me çdo kush dorëheqjen e Veliajt të cilin e quajnë hajdut dhe kriminel që vjedh shqiptarët e varfër./CNA 

Lajmet e fundit nga