LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rilindja merr nën kontroll mediat e Irfan Hysenbelliut

25 Janar 2022, 14:01, Aktualitet CNA

Prej pak kohësh, qartazi mediat e Irfan Hysenbelliut kanë filluar të kenë një këndvështrim, i cili shkon në një linjë 100% pro Qeverisë apo qartazi pro kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Por, çfarë ka ndodhur? A filloi tani? A ka kohë?

Në fakt që Irfani ?kërcen si karkalec? sa këtej sa andej, kjo është e njohur. Dikur ?vëllai? i Lulzim Bashës, pro qeverisë së PD-së, tani pro Lulit, por edhe pro qeverisë së PS-së. Më afër kryebashkiakut Veliaj, të cilin e ka ?vëlla?, ashtu si dhe Taulant Ballën dhe Lulzim Bashën.

Por, së fundi ka gjetur një zgjidhje.

Irfan Hysenbelliu tek ?Panorama? ka emëruar drejtor Alfred Pezën. Ish-sekretarin dhe ish-deputetin e Partisë Socialiste. Një gazetar i kapur më një pasur një million dollarë, të cilën e shpëtoi nëpërmjet një proçesi gjyqësor.

Por, përtej skandalit, imoralitetit i asaj historie që shkonte tek deklarimi i një page prej vetëm 80 mijë lek të reja. Pra, një shumë parash kjo e deklaruar në gjykatë, për të shmangur pagesat drejt familjes.

Gjithësesi Fred Peza, gazetari me një milion dollarë pasuri, njeriu që u bë sekretar partie dhe deputet i PS-së, tashmë është drejtor i mediave të Irfanit.

Rilindja zyrtarisht ka vendosur në krye të ?Panoramës? së Irfan Hysenbelliut, gazetës që do të kthehet në Tv, një nga zëdhënësat kryesorë të Edi Ramës, një nga zëdhënësat kryesorë të Rilindjes, Alfred Pezën.

Dhe sot së fundi e shikojmë në dy qasje. Një pro Lulzim Bashës. Dy, kundër Armand Dukës për zgjedhjet në FSHF.

Pra, në një linjë që shkon pro Bashës, dhe pro Erion Veliajt.

Pjesën tjetër, pro Edi Ramës, e zgjidh vetë Alfred Peza.

Për të mos harruar se brenda është edhe Taulant Balla, ?vëllai i vogel?, i Irfanit të cilin ai e do pak më shumë se ?Luken? e tij.

Gjithësesi njeriu që do të drejtojë mediat, Alfred Peza është garancia e Irfanit për pushtetin, për Qeverinë, për bëmat, për gjëmat, për zullumet, e për gjithçka tjetër që një pronar apo biznesmen përdor në media në mbrojtje të interesave të tij, në marrëdhënie me Qeverinë, por edhe përfitime ekstra ligjore, apo financime qindra mijëra euro, siç janë ato të reklamave të inceneratorëve. Një aferë dhe një skandal korruptiv që ka vënë pas prangave një ministër të Edi Ramës./CNA.al

DOKUMENTI-Inceneratorët ?blenë? edhe Irfan Hysenbelliun/ Qindra milionë lekë për kompanitë e tij

Kur do flasë Irfani për qindra mijëra euro, paguar nga inceneratorët ?!

Afera e shekullit/ 300 mijë euro në vit për Irfan Hysenbelliun dhe familjarët e tij

Inceneratorët, miliona për familjarët e Irfan Hysenbelliut/ Zbulohen të tjera dokumente

17:24 Aktualitet

Pse Belind Këlliçi?

Të qënit ndryshe?   Jemi mësuar të dëgjojme teori por që për...

Lajmet e fundit nga