LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

29 Nëntori/ Meta dhe Rama homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve

29 Nëntor 2021, 09:21, Politikë CNA
29 Nëntori/ Meta dhe Rama homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve

Politika shqiptare është e ndarë edhe për festa.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha kreu homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve të Kombit, një ditë më parë, për të kujtuar festën e Pavarësisë dhe të Çlirimit.

Ndërsa të majtët e kujtojnë sot festën e Çlirimit.

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta kanë kryer homazhe tek Varrezat Dëshmorët e Kombit për të nderuar 77-vjetorin e Çlirimit.

Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla kanë vendosur lule te monumenti ?Nëna Shqipëri?, duke nderuar këhstu të rënët në luftë./CNA.al

Lajmet e fundit nga