LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Të mbrojmë lirinë"/ Meta thirrje nga Vlora

16 Prill 2021, 09:17, Politikë CNA
"Të mbrojmë lirinë"/ Meta thirrje nga Vlora

Presidenti Ilir Meta gjatë një deklarate për shtyp nga Vlora është shprehur se liria e demokracia mund të mbrohet vetëm duke refuzuar shtypje.

Ai u bëri thirrje qytetarëve të Vlorës të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit.

 ??Lirinë mund ta mbrojmë vetëm duke forcuar demokracinë, dhe refuzuar shtypjen shoqërore. Qytetarët e Vlorës të marrin pjesë në zgjedhje, të tregojnë dinjitetin dhe fuqinë, për mes votës së barabartë.??– tha Meta.

Këtë deklaratë, Presidenti Meta e bëri sot, gjatë një një ceremonie solemne, në ambjentet e Kinoteatrit “Petro Marko” ne Vlorë, ku dekorori pesë heronj të LANÇ./CNA.al

Lajmet e fundit nga