LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blerja e votave/ Meta nis mobilizimin në Vlorë

16 Prill 2021, 09:43, Politikë CNA
Blerja e votave/ Meta nis mobilizimin në Vlorë

Presidenti Ilir Meta gjatë një deklarate për shtyp nga Vlora është shprehur se qytetarët vlonjatë duhet të denoncojnë çdo korrupsion. Meta tha se ?banditi i Astirit? ka shkuar në Vlorë për të bërë presion dhe se kjo është arsyeja se pse të rinjtë largohen nga qyteti.

“Unë i ftoj të gjithë qytetarët e Vlorës, sidomos të rinjtë e të rejat, të nxitojnë drejt kutive të votimit më 25 prill. Të votojnë që vendi të rihyjë në shinat e demokracisë, të votojnë t?i japim shpresë të rinjve që të jetojnë dhe të punojnë këtu në Vlorë të mrekulleushme dhe Shqipëri.

I ftoj qytetarët e Vlorës, të rinjtë e të rejat të refuzojnë dhe denoncojnë çdo ofertë për blerje votash, të qëndrojnë fort ndaj çdo presioni, përpjekje për të shantazhuar e zhvlerësuar votën e lirë.

I ftoj qytetarët t votojnë për kandidatet dhe kandidatët që luftojnë më shumë korrupsionin, dhe jo që bëjnë gjasme. Korrupsioni, kapja e shtetit, kapja e institucioneve qendrore e vendore, me banditi e importuar nga Astiri, që ka ardhur për presion e blerje votash, ky është problemi kryesor pse largohen të rinjtë.”,u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga