LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja e Becchettit/ Meta mbështet PD-në

8 Prill 2021, 20:02, Politikë CNA
Çështja e Becchettit/ Meta mbështet PD-në

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur rreth çështjes së Becchetit. Sipas Metës, kjo prishje e kontratës është shëndruar në një biznes në kurriz të qytetarëve duke shtuar se është dakord që këto fatura të paguhen nga zyrtarët e shtetit.

?Rreziku për pasojat e rënda që buxheti i shtetit do të kishte nga veprime të dhunshme arbitrare kanë qenë prej kohës. Në pozitën e presidentit kam pasur shqetësime dhe disa informacione, kuptohet ka mungesë trasparencë serioze nga avokati.

Siç e kam bërë të qartë kam krijuar bindjen për mënyrën se si janë menaxhuar këto prishje që është shndëruar çështja  në një biznes të pa mëshirshëm në kurriz të qytetarëve shqiptarë.

Mbështes propozimin e kryetarit të PD që këto fatura të paguhen nga zyrtaret e pa përgjigjshëm që i kanë shkaktuar këto dëme shtetit shqiptar.

Ajo ka nisur si hakmmarje për të shtypur dhe për të mbajtur në presion një media. Kjo çështje do ndiqet por jo përpara 25 Prillit?, u shpreh Meta në emisionin “Çim Peka Live”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga