LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu vë “kurorën e mbretit” 

5 Nëntor 2020, 14:48, Politikë CNA

Pronari i News24, Irfan Hysenbelliu duket se ka vënë në kokë ?kurorën e mbretit? në Shqipëri. Hysenbelliu është president, kryeministër, kryebashkiak e gjithçka që ai dëshiron.

Irfan Hysenbelliu bëhet president se ështe mik i ngushtë me Metën dhe një nga njerëzit e tij më të afërt. Është kryeministër se duhet gazeta për propagandën e qeverisë dhe Endri Fugës.

Është ky Irfani që në fakt për të u ndryshua projekti i Unazës, mjafton të shikoni semaforin tek hyrja e gazetës ?Panorama? , tek pallati i ndërtuar nga Irfani.
Aty është vendosur nje semafor që të mund të kthehet Irfani sepse nuk shkonte dot 100 metra më poshtë.

Është kryetari bashkisë së Tiranës që mund të marrë një leje e tju bllokojë dritaret komshinjve, banorët ankohen por ai po ndërton në mes të bllokut pikërisht se ky na paska një gazetë dhe një televizion.

Irfanin e kemi dhe liderin e opozitës sepse ka vëlla të gjetur Lulzim Bashën, i cili i vuri dhëndrin drejtor në bashki e kështu me radhë.

Tani banorët e një pallati në bllok, të cilët jetojnë në një zonë jo vetëm të zhurmshme por dhe shumë të shtrenjtë pamja nga dritaret e tyre duhet të bllokohet, drita do bllokohet vetëm sepse do ndërtojë Irafni.

Lidhur me këtë skandal nuk reagon asnjë institucion, as Dallëndyshja e IKMT-së dhe as Ardi Veliu i Policisë së Shtetit që duhet të merren në këto raste specifike.

Mosreagimi i tyre vjen pikërisht sepsë është Irafni, vëllai i Likes, vëllai i Lulit, vëllai i Lalit. Edin nuk e ka vëlla por e ka shok të ngushtë, e ka xhan Fuga sepse i duhet propagandës të shfrenuar të Rilindjes./CNA.al

Video-Skandali në zonën e ish-Bllokut/ Irfan Hysebenlliu i bllokon pallatit dritaret

Lajmet e fundit nga