LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Detajet/ Kur e ndryshoi emrin Henri Çili

28 Shkurt 2020, 10:20, Aktualitet CNA
Detajet/ Kur e ndryshoi emrin Henri Çili

Policia ka zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion, ku në pranga është vënë edhe pronari i UET, Henri Çili.

Arrestimi i Çilit është bërë pas një urdhër arresti të lëshuar nga prokuroria, pasi dyshohet për ndikim të paligjshëm në sistemin e drejtësisë, për të liruar nga burgu të dënuarit e bandës së Lazaratit.

Henri Çili që e njeh opinioni publik, është një personazh kompleks që nga media shkoi pedagog e më pas pronar i një universiteti privat, që shpesh ?shkëlqen? mediatikisht, por plot me re të zeza sipër dhe skandale në opinionin publik.

Ai njihet në opinionin publik si Henri Çili, por në fëmijëri emri i tij ka qënë Naim Çili.

Ky i fundit ka lindur në në një shtëpi pas shinave të trenit, buzë rrugës nacionale  dhe u quajt Naim.

CNA.al ka zbardhur më parë detajet, sesi dhe kur e ndryshoi emrin Henri Çili.

Ndryshimi i emrit nga Naim në Henri, është bërë nga komuna e Fushë Labinotit, në 27 tetor të vitit 1995, me vendimin vendimin nr 11-4.

Mesa duket emri Naim?ishte një ?barrë? tepër e rëndë për Henri Çilin, dhe nuk do të mund të arrinte ?shkëlqimin? e sotëm.

Në linkun më poshtë të gjitha detajet se si dhe kur e ndryshoi emrin Henri Çili./ CNA.al

Ekskluzive ?Detajet/ Kur dhe si e ndryshoi emrin Çili i UET

Ndikim tek gjyqtarët për të liruar të arrestuarit për drogë/ 11 persona në pranga, mes tyre edhe Henri Çili  

Kush është Henri Çili dhe si denoncohej nga CNA.al

Lajmet e fundit nga