LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus për Bashën në SHBA/ Avokati zbulon të vërtetën

10 Mars 2018, 14:20, Politikë CNA

Lobimi rus për Bashën në SHBA vijon të shkaktojë debate të forta dhe të jetë në qëndër të vëmendjes mediatike dhe jo vetëm.

Avokati Altin Goxhaj në një postim në rrjetet sociale, shkruan se “Lajmi i vërtetë është që akuzat e PS dhe angazhimi i Prokurorisë ndaj PD për gjoja transfera të parave të pista ruse të derdhura për lobime me Trump janë qartas nga një anë një sulm sulm I fabrikuar i radhës i Soros kundër Trump dhe nga ana tjetër nxjerrje jashtë loje e influencës së Opozitës Shqiptare në SHBA.”

Sipas Goxhaj, ?regjizori dhe skenaristi i kësaj paudhësie të radhës është George Soros dhe njerëzit e Podesta, por Aktorët protagonist janë Rama dhe Basha.?

Deklarata e plotë:

Ja e vërteta e fabrikimit nga Soros & Podesta të akuzave me rusë kundër Trump:
SOROS ËSHTË REGJIZORI, RAMEO DHE LULJETA AKTORËT e Tragjedi-Komedisë së Influencës Ruse në SHBA dhe PD!
Nga Avokati Altin Goxhaj

Lajmi i vërtetë është që akuzat e PS dhe angazhimi i Prokurorisë ndaj PD për gjoja transfera të parave të pista ruse të derdhura për lobime me Trump janë qartas nga një anë një SULM I FABRIKUAR I RADHËS I SOROS KUNDËR TRUMP dhe nga ana tjetër nxjerrje jashtë loje e influencës së Opozitës Shqiptare në SHBA! Ndaj dhe u duhet zhurma ligjore në Tiranë që të shërbejë në SHBA si kundër Trump ashtu edhe për të vrarë përfundimisht çdo shpresë opozitare në SHBA!
Regjizori dhe skenaristi i kësaj paudhësie të radhës është George Soros dhe njerëzit e Podesta, por Aktori Protagonist është Edi i Soros ndërsa Aktorja Protoganiste është Lulja e Soros!
Që ta kuptoni më kollaj TragjiKomedinë e radhës kujtoni se Kontrata e Lobimit që firmosi Luli u diktua nga njerëzit e Podesta dhe Soros në PD (Ejbi i famshëm i Podesta quhet njëri dhe që e njohim mbi 100 vetë në PD) ku u investuan gjysëm milioni euro vetëm për një fotografi me Trump (për ti hedh hi syve demokratëve naiv) dhe një intervistë me rrena të Lulit (që pas botimit e vuri në krizë dorëheqje vetë gazetarin amerikan pasi i erdhi një email ku dilte se Luli kishte gënjyer hapur dhe gazetari në mirëbesim nuk kishte bërë verifikimin e të dhënave)!
Të gjithë e kuptojnë që nuk ka idiotësi më të madhe se sa të investohen gjysëm milioni euro për një foto por jo të gjithë janë në gjëndje ta kuptojnë që ajo foto i duhej Soros & Podesta për tu përdorur si imazh bazë për goditjen e planifikuar kundër Trump dhe favorizuar Edin në ditë të vështira!
Edhe Luli e dinte mirë se çfarë po bënte (nuk mund të harxhosh gjysëm milioni euro për një foto dhe një intervistë)! Sidomos kur firmosi një kontratë që një kompani që mund të etiketohej për lidhje me rusët të përzihej pasi kishte muaj e muaj që Soros & Podesta fabrikonin akuza fallco me rusë kundër Trump!
Që ju të jeni më të qartë, bëjini pyetje vetes: PËRSE DUHEJ TË DILTE LULI I SOROS TE FEVZIU I SOROS TË ENJTEN? Dhe përse duhej të bënte atë figurë di merda duke gënjyer hapur për dijeninë e tij për një kontratë që e gje çdo kush kollaj në internet?
Kjo është një Tragjedi-Komedi me ndryshimin se ju nuk jeni spektatorët por “kori i dhive greke” që sakrifikoheshin me vërte sipas ritualeve të Teatrit të Greqisë Antike!
Kjo është Komedi për amerikanët por Tragjedi për shqiptarët! Sepse tashmë vetëm për këtë shkak Opozitës i është mbyllur çdo derë në SHBA deri sa të pastrohet mjegulla! Ndërsa Ujku Rama është i lirë të bëjë çtë dojë në SHBA dhe Shqipëri për aq sa të zgjasë kjo mjegull që krijoi Luli! Kohë e mjaftueshme për të, për tu shpall Mbret!

Sepse Luli është vetëm një palaço i Soros që ka vetëm një funksion: TË ZBATOJË ME VERBËRI ÇDO URDHËR TË MAFIES SOROS! Dhe shërbimi i tij vlen si për interesat e Soros në Shqipëri ashtu edhe për interesat e tij në SHBA!

Nëse ka mbet ndonjë burrë në PD, ky është momenti për ta përzënë Lulen e Soros dhe për të denoncuar skemat se si Soros fabrikon akuza me rusë kundër Trump! Mjafton ti referohet Kontratës së Lulit të Soros të ideuar dhe urdhëruar nga Soros & Podesta!!! Kshu disavantazhi kthehet në avantazh dhe shpëto dhe PD si nga izolimi amerikan ashtu edhe nga Luli dhe Soros! Njësoj si Mafia Soros deshi me një gur të vrasi 2 zogj, PD me një gur vret shumë zogj të Kurvës Soros!

Lajmet e fundit nga