LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Incineratorët e mbetjeve/ Pronarët e vërtetë Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

27 Nëntor 2017, 11:27, Aktualitet CNA

Incineratorët e mbetjeve/ Pronarët e vërtetë Arben Ahmetaj

Në një dalje për mediat, kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar se pronarët e vërtetë të incineratorëve të mbetjeve janë Edi Rama dhe Arben Ahmetaj.

Sipas Bashës, incineratorët e Fierit, të Elbasanit dhe të Tiranës rezultojnë me të njëjtin pronar, i cili në fakt është vetëm një figurë për të fshehur emrat e pronarëve të vërtetë.

“Edi Rama dhe Arben Ahmetaj qëndrojnë mbrapa ndërtimit të 3 incineratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë. 200 milionë euro paguhen nga buxheti i shtetit për projektet kriminale të djegies së plehrave duke përdorur paratë e shqiptarëve kundër shëndetit të tyre.”- u shpreh Basha.

Gjithashtu ai tha se kthimi i Shqipërisë në një kazan plehrash paralel ishte plan paralel me kanabizimin e vendit./ CityNews

Lajmet e fundit nga