LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliu blen 100% të aksioneve të Focus Group

14 Shkurt 2017, 17:59, Aktualitet CNA

Irfan Hysenbelliu ka blerë 50% të aksioneve të Fokus Group, duke u kthyer në aksionerin e vetëm.

?Fokus Group? përbëhet nga News 24, Gazeta Shqitpare, Balkanweb dhe Radio Rash.

Hysenbelliu ka blerë gjysmat e aksioneve që i përkisnin ish-bankerit të ndjerë Artan Santo. Ai ka vendosur të shpallë blerjen e aksioneve në 14 shkurt, duke thërritur drejtorët e këtyre mediave për ti bërë me dije se nga sot do të jetë aksioner me 100% të aksioneve të ?Fokus Group?.

I kontaktuar nga CityNews, Hysenbelliu konfirmoi blerjen e aksioneve dhe njoftimin që i është bërë drejtorëve.

Irfan Hysenbelliu njihet si manjat i mediave në vend. Ai ka investuar shumë për mediat shqiptare. Hysenbelliu është pronar i gazetës ?Panorama? dhe nga sot ai zotëron 100% të aksioneve të Fokus Group./CityNews

Lajmet e fundit nga