LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Besnik Mustafaj shkrimtar, ka më shumë lexues sesa vota kur ishte politikan

25 Shtator 2023, 22:49, Opinione Roland Qafoku

Besnik Mustafaj shkrimtar, ka më shumë lexues sesa vota kur ishte

Besnik Mustafaj i bëri vetes sot një dhuratë të veçantë në ditëlindjen e tij të 65-të.

Romani historik “Fati i marrë” mblodhi në sallën “Classic” në Hotel Tirana International shumë miq aq sa konfirmoi se ai tashmë ka fituar më shumë lexues se sa kishte fituar vota kur ishte në politikë.

Një narrativë që duket si një ëndërr e bukur në të cilën Shqipëria është anëtare themeluese e BE, anëtare themeluese e NATO-s, një vend me demokraci të konsoliduar dhe ku heronjtë Skënderbeu shqiptar dhe Benjamin Disraeli kryeministri britanik na sjellin ndër shekuj aq shumë benefite kombit tonë.

Në roman zënë vend edhe personazhe të politikës së kohës që nga Sali Berisha e deri te diplomati Mal Berisha apo edhe historiani Daut Dauti që kishte ardhur enkas nga Londra sot dhe foli në panel.

I uroj me zemër Besnik Mustafaj ta gëzojë ditëlindjen dhe sa më shumë suksese me këtë roman kaq të veçantë!

Dhe një urim edhe për botuesin mjeshtër Bujar Hudhri që di jo vetëm të botojë me cilësi libra cilësorë, por edhe të përçojë te lexuesi vlerat e këtyre librave.

Lajmet e fundit nga