LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Haradinaj: Qeveria Kurti e ka zhytur Kosovën në një krizë të thellë

31 Korrik 2023, 13:55, Kosova & Bota CNA

Haradinaj: Qeveria Kurti e ka zhytur Kosovën në një krizë

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se qeveria Kurtie ka zhytur Kosovën në një krizë të thellë.

Haradinaj ka kërkuar nga partitë opozitare që të bashkohen për një mocion mosbesimi ndaj qeverisë aktuale.

Ai ka kërkuar që të mblidhen 40 firma për të nisur mocionin.

 “Kuvendi si shtëpi e popullit ka disa instrumente, dhe një nga to më të rëndësishëm që ka demokracia, është mocioni i mosbesimit”, theksoi Haradinaj.

Edhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka organizuar takime të tilla me komunitetin e biznesit për “Rrugën pa Kurtin”.

Lajmet e fundit nga