LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video+Foto/ Situata nga reshjet e dëborës Bogë-Theth

2023-01-18 10:28:00, Sociale CNA

Video+Foto/ Situata nga reshjet e dëborës Bogë-Theth

Reshjet e shiut dhe të dëborës në Bogë-Theth, kanë vazhduar gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit, pa sjellë probleme me qarkullimin.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se  kontraktorët me mjete e punëtorë kanë qenë në terren  gjatë gjithë natës për të mbajtur qarkullimin në normalitet .

“Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, apelon ARRSH-ja./CNA.al

Lajmet e fundit nga