LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e shiu mbizotërojnë vendin/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

2023-04-01 08:02:00, Sociale CNA
Reshjet e shiu mbizotërojnë vendin/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Ditën e sotme priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës, të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër dhe Lezhë, ndërsa të dobëta në qarqet e tjera.

Në qarkun e Shkodrës reshjet priten të shoqërohen edhe me shtrëngata.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 19 °C

në vendet e ulëta: 10 / 20 °C

në vendet malore: 6 / 15 °C.

Ndërkohë, era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në terrenet e larta malore deri e fortë./ CNA.al

15:19 SOCIAL ISSUES

Shkolla

Në Sfidën e Kodimit të organizuar nga Këshilli Britanik, p...

Lajmet e fundit nga